Bursagaz SAP ile büyümeye devam ediyor

Elektronik imza, iç tesisat yardım, evinde sözleşme gibi bir çok ilke imza atan Bursagaz, 1,5 ay gibi kısa bir sürede SAP ECC 6.0’a geçişi başarıyla tamamladı. Uluslararası vizyonuyla Çalık Grubu‘nun saygın bir şirketi olan ve Almanya’nın önemli Enerji şirketlerinden EWE’nin sinerjisi ile büyüyen Bursagaz, Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Bursa’da 600 bin aboneye doğalgaz dağıtım hizmeti veriyor.

IstanbulŞirket olarak her zaman teknoloji odaklı çalışmayı benimsemiş olan Bursagaz, 2006 yılından bu yana SAP Business Suite sistemini kullanıyor. Bursagaz, SAP’nin sektörel çözümlerinden birisi olan IS-U (Industrial Solution for Utilities) ürününü kullanmak için de bir proje yürütüyor. Bursagaz, bu proje hayata geçtiğinde tüm detayları ile iç tesisat gibi sektöre özel süreçler açısından kullanılan en kapsamlı SAP sistemine sahip olmayı hedefliyor. Bu çalışmaların da 2008 yazında tamamlanması planlanıyor.

Kasım 2007’de IS-U modülüne getirilen yenilikleri de gözönünde bulundurarak yatırım kararı aldıklarını belirten Bursagaz Bilgi Sistemleri Müdürü Ali Bayrak, “Ocak 2008’de problemsiz bir şekilde SAP temel modülleri ile ECC 6.0’ı kullanılmaya başladık. Bursagaz’da mevcut durumda MM (Malzeme Yönetimi ve Satınalma), PM (Bakım Onarım ve Ekipman Yönetimi), PS (Proje Yönetimi), SD (Satış Dağıtım), FI (Genel Muhasebe), AA (Duran Varlık Yönetimi), CO (Maliyet Muhasebesi) ve HR (İnsan Kaynakları) uygulamaları bulunuyor” dedi.

Bursagaz, bu projeyi SAP’nin uzman çözüm ortaklarından BTC Ekonum ile birlikte gerçekleştirdi. Projenin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında BTC Ekonum’un sektörel uzmanlığı ve upgrade projelerindeki tecrübesi ile Bursagaz ekibinin ve yönetiminin projeye verdiği destek önemli rol oynadı.