Arena Bilgisayar’da SAP CRM projesi tamamlandı

Türkiye’de birçok teknoloji markasının distribütörlüğünü yapan Arena Bilgisayar, satış süreçlerini daha etkin ve güçlü hale getirmek için SAP’nin Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) çözümünü tercih etti.

IstanbulTürkiye’de 5 binden fazla müşteriye farklı markaların teknoloji ürünlerinin satışını yapan Arena Bilgisayar, SAP CRM çözümü ile rekabet avantajı sağlamayı amaçlıyor. Projede çözüm ortağı olarak yer alan Anadolu Bilişim Hizmetleri (ABH), Arena Bilgisayar’ın süreçlerini analiz ederek, projenin altyapısını oluşturdu. SAP CRM çözümü sayesinde, Arena Bilgisayar’da satış ekibi doğru satış yöntemini kullanarak satış fırsatlarını takip edebiliyor. Aynı zamanda Arena Bilgisayar’da müşterilerle gerçekleştirilen aktivitelere etkin bir şekilde ulaşılabiliyor ve kayıt altına alınabiliyor.

Satış ekibine kolaylık sağlanması amacıyla standart satış ekranlarına ek olarak, müşteri ile ilgili temel veriler, geçmiş satışlar tek bir ekrandan kolayca görülebiliyor. Anadolu Bilişim Hizmetleri (ABH) tarafından Arena Bilgisayar’da devreye alınan SAP CRM çözümü ile bayilere yapılan ziyaretlerin düzenli bir şekilde planlaması ve ziyaret sonuçlarının kaydedilmesi etkin bir şekilde takip edilebiliyor. Satış sürecinin SAP CRM üzerinden daha iyi bir sistem performansı ile yürütülmesi sağlanarak, aktivite ve ziyaretler kullanıcı dostu ekranlardan takip ediliyor.

Projenin ilk fazında müşteri ziyaretleri, fırsat ve aktivite yönetimi süreçleri, ikinci fazında ise tüm satış süreci SAP CRM yazılımı ile birlikte çalışacak şekilde yeniden tasarlandı. Nisan 2007’de başlanan proje, 8 ayda tamamlandı. Proje sonucunda Arena Bilgisayar’daki tüm satış süreci SAP CRM üzerine taşındı. Proje sonucunda verimli bir müşteri ilişkileri sistemine sahip olan Arena Bilgisayar’ın 84 kişilik satış ekibi, kolay kullanılan ve fonksiyonel bir çalışma ortamına kavuştu.