Temsa Global, SAP ECC 6.0 projesiyle Mısır’da

Mısır fabrikasının bilişim altyapısı için Bimsa ile iş birliği yapan Temsa Global, tüm bilgi ve operasyon akışını SAP ECC 6.0 roll-out projesiyle yönetecek.

IstanbulTürkiye otobüs ve midibüs sanayisinin lider kuruluşlarından Temsa Global, Nisan 2008’de faaliyete başlayan Mısır fabrikasında, muhasebeden ürün planlamaya, kaliteden müşteri servisine kadar tüm operasyonlarını SAP platformunda yönetiyor. Temsa Global, Mısır’daki üretim tesisinde SAP altyapısı uygulama projesini, yurtdışı roll-out proje deneyimi olması ve iş süreçlerini çok iyi tanıması nedeniyle Bimsa iş birliğiyle hayata geçiriyor. Temsa Global, Adana fabrikasında da kullandığı SAP altyapısını Mısır fabrikasına taşıyarak, Türk otomotiv sektörünün SAP platformunda yurtdışına açılan ilk firması oluyor.

Dünyanın 40’ı aşkın ülkesine ihracat yapan Temsa Global, global bir oyuncu olma hedefine paralel olarak önümüzdeki dönemdeki yurtdışı projeleri için de SAP altyapısını kullanacak. Temsa – Mısır SAP ECC 6.0 roll-out projesine 30 Temmuz 2007 tarihinde başlayan Temsa Global ve Bimsa, uygulamayı 1 Mart 2008 tarihinde, kapsamında yer alan tüm modülleriyle canlı kullanıma aldı. Projeyle, mevcut Temsa Türkiye SAP kurulumunun devamı niteliğinde bir “roll-out” implementasyonu amaçlanıyor.

Temsa – Mısır SAP rojesi kapsamında kullanıma alınacak işletim sistemi modülleri arasında; Mali Muhasebe, Sabit Kıymet Yönetimi, Masraf Yerleri Muhasebesi, Ürün Maliyetlendirme, Malzeme Defteri, Malzeme Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol, Satış Dağıtım, Kalite Yönetimi, Müşteri Servisi yer alıyor.