STFA SAP çözümlerini seçti

Türkiye’nin en büyük inşaat-taahüt şirketlerinden STFA Grubu’nda STFA Deniz İnşaat, SAP Business All-in-One çözümü “Solution Project” ile yeni bir döneme başlıyor.

IstanbulTürkiye’deki taahhüt sektörünün yurtdışına açılmasına öncülük eden ve dünya çapında inşaat projelerine imza atan İstanbul merkezli STFA Grubu 1938 yılından beri faaliyet gösteriyor.

Solution Project’in proje yapısı sayesinde tüm şantiyelerini tek merkezden online takip ederek ve iş süreçlerini hızlandırarak verimliliğini arttırmayı hedefleyen STFA Deniz İnşaat, Çözümevi Danışmanlık ekibinin sektördeki tecrübesiyle iş gücünü birleştiriyor.

SAP Business All-in-One çözümü olan “Solution Project” uygulaması, Çözümevi tarafından iki yıllık AR-GE çalışması sonucunda hazırlanmış ve Çözümevi’nin sektörel uygulamalar konusundaki deneyimi ışığında beklentileri karşılayacak şekilde oluşturulmuştu.

STFA Deniz İnşaat için Temmuz ayında başlayan projenin Ocak 2009 itibariyle devreye alınması planlanıyor. Proje kapsamında mali muhasebe, nakit akışı, kar merkezleri muhasebesi, primavera entegrasyonu, satınalma ve stok, teklif hazırlama, proje maliyetleri, gelirleri, iş ilerleme analizleri ve raporlamaları, proje dokümanlarının dijital ortamda saklanması ve kullanılması, insan kaynakları, bordro, ekipman bakım onarım gibi STFA’nın A’dan Z’ye tüm iş süreçlerinin SAP sistemiyle entegrasyonu ve iyileştirilmesi hedefleniyor.

Çözümevi tarafından sektöre özel geliştirilen Hakediş Add-on’u da Solution Project uygulaması içinde yer alıyor. Çözümevi Danışmanlık, sektörün diğer öncü firmalarında da bu uygulamayı yaygınlaştırmayı hedefliyor.