Cevher Döküm iş süreçlerini SAP ile yönetecek

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından Cevher Grup bünyesinde yer alan Cevher Döküm, kurumsal kaynaklarını daha etkin planlamak üzere SAP yatırımı yapmaya karar verdi. VW Group, General Motors, BMW, Renault, Toyota, PSA gibi dev markalara hem geliştirme partneri hem de tedarikçi olarak hizmet veren Cevher Döküm, proje sayesinde tüm tedarikçi ve müşterileri ile eş zamanlı ve birlikte çalışabilme olanağı bulacak.

IstanbulOtomotiv yan sanayisinin öncü kuruluşu Cevher Döküm, yıllık 11.000 ton üretim kapasitesi ve 57.000.000 €‘luk iş hacmini, Elsys danışmanlığında gerçekleştirilen projenin ardından, SAP çözümleri ile yönetecek.

Cevher Döküm, yatırım kararı aldığı SAP projesiyle tüm iş süreçlerini bütünleşik bir yapı üzerinde yönetebilecek. Ayrıca Cevher Döküm, iş süreçlerini daha etkin ve verimli kullanarak anlık doğru verilere ve entegre bir yapıya ulaşacak, daha esnek bir kurumsal yapıya kavuşacak.Bu çalışma, Cevher Grubu’nun “gelişimin odağında olma” vizyonunu destekleyen bir e-dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. Hızlandırılmış özel proje yöntemiyle Ekim 2008’de canlı kullanıma sunulması hedeflenen proje, karar destek sistemini de hızlandıracak ve güçlendirecek.

SAP AG onaylı Elsys Express otomotiv çözümü kapsamında hayata geçirilecek projede, hedeflenen işlev bloklarının sunulmasına odaklı bir yöntem izleniyor. Proje kapsamında devreye alınacak modüller arasında; Mali Muhasebe (FI), Masraf Yeri Muhasebesi (CO-CCA), Duran Varlık Muhasebesi (AA), Ürün Maliyetlendirmesi-Malzeme Defteri (CO-PC-ML), Malzeme Yönetimi (MM), Üretim Planlama (PP), Satış ve Dağıtım (SD), Kalite Yönetimi (QM), Bakım Onarım (PM) ve Değişiklik Yönetimi (CM) yer alıyor.