Ferule’de 5 kullanıcılı SAP projesi

Ferule Endüstri Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti, Alman gıda firması Küchle’nin Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteriyor. Ürün portföyünde pasta yapımında kullanılan ürünlerin yanında çocuklara yönelik ürünler de bulunuyor. Ferule Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan bayileri aracılığı ile ürünlerini piyasaya sunuyor.

IstanbulFerule yeni kurulmuş bir firma olmasına karşın, gelecekte oluşacak ihtiyaçlarını da karşılayacak bir sistem altyapısı kurmak istediği için SAP çözümlerini tercih etti. SAP kararı alınmasındaki önemli kriterlerden biri, yurtdışındaki iş ortaklarının da SAP kullanıyor olmasıydı. Bu sayede Ferule, uluslararası ticaretini, tedarikçileriyle ortak bir platformda yürütmenin avantajlarını yakalamayı hedefliyor. Ayrıca, bu projede, firmanın mevcut süreçlerinin entegre bir sistemle yürütülmesi ve bayi ilişkilerinin düzenli bir şekilde sürdürülmesi amaçlanıyor.

Ferule projesinin Ağustos ayında MBIS tarafından başlatılması ve ana iş süreçlerini kapsayacak şekilde çok kısa sürede devreye alınması planlanıyor. Projenin çok kısa sürede devreye alınmasıyla Ferule’ye SAP yatırımını daha kısa sürede geri döndürme avantajı yaratılması amaçlanıyor.