Horoz Lojistik bilgi lojistiğini SAP ile yönetecek

İlk tedarikçi ile son kullanıcı arasındaki tüm süreçlerin ve talep zincirinin yönetimine yönelik hizmet veren Horoz Lojistik, kurumsal yazılım altyapısını SAP uygulamaları ile güçlendirecek. 1942’den bu yana süren hizmet yolculuğunun en önemli yatırımlarından biri olarak kabul ettiği SAP projesi ile Horoz Lojistik, bilgiye daha hızlı ulaşacak, iş süreçlerini yalınlaştıracak ve esneklik kazanacak.

IstanbulTürkiye’nin yanı sıra pek çok ülkede hizmet veren Horoz Lojistik, bilişim altyapısını teknolojinin sunduğu en yeni olanaklarla güçlendirme kararı aldı. Horoz, lojistik sektöründeki bilişim uygulamaları alanında uzmanlaşan Elsys’in çözüm ortaklığında maliyet muhasebesi, mali muhasebe, insan kaynakları, satış dağıtım ve malzeme yönetimi modüllerinin yanı sıra uluslararası standartlarda raporlama sistemini (IFRS) devreye alacak.

Proje ile ilgili değerlendirmede bulunan Horoz Lojistik Bilgi işlem ve İş Geliştirme Grup Başkanı Cenk Arslan “SAP ile öncelikle planlama, raporlama ve risk analizi gibi kritik iş süreçlerinde bilgiye daha hızlı ulaşabilir hale gelmeyi hedefliyoruz. Çok sayıda parametrenin aynı raporda, kolaylıkla ve anlık olarak görülebilmesinin sağlanacağı bu proje ile zaman kayıplarını ortadan kaldırarak verimliliğimizi artıracağımıza inanıyoruz. Ayrıca Elsys’ten çalışanlarımızın yeni sisteme uyumu konusunda da destek alacağız. SAP projesi sonrasında, mevcut iş gücümüzden daha fazla verim sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca bu proje ile Türkiye’nin dört bir yanında bulunan lokasyonlarımızla daha güvenli veri iletişimi sağlayacağız” dedi. Öte yandan müşterilerinin pek çoğunun da SAP kullanıcısı olduğunu belirten Arslan, yeni sistemin müşterileriyle aynı dili konuşmalarını sağlaması açısından da önemli olduğunu vurguladı. Proje kapsamında verilecek eğitimler ile çalışanlara da yeni nitelik ve beceriler kazandırılacağını ifade eden Arslan, SAP sisteminin devreye alınmasıyla hizmet kalitesinin eskiye oranla yükseleceğinin altını çizdi.

Projeyi şirketin ana damarlarından birisi olarak benimseyen Horoz Lojistik yönetimi, yaptığı bu yatırımla finansal ve yönetimsel süreçlerini daha etkin yönetmeyi, verimliliğini ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor. Projenin beş ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak, 1 Ocak 2009’da devreye alınması planlanıyor.