Pakpen SAP’yi seçti

Pakpen, 5 merkez bölgesi ve 1200’e yakın bayisini SAP Kurumsal Kaynak Planlama çözümü ile yönetecek. Proje Anadolu Grubu’na ait Anadolu Bilişim Hizmetleri danışmanlığında gerçekleştirilecek.

IstanbulProje kapsamında; İstanbul, Konya, Ankara, İzmir ve Antalya Bölge Müdürlükleri ile 1200’e yakın Pakpen bayisi SAP ERP çözümü ile tek bir platformda bir araya gelecek. 3 fazda tamamlanacak proje sayesinde IBG Pakplastik A.Ş., Pakpen A.Ş. ve Pakpen Dış Ticaret A.Ş. şirketlerinde, Pakpen bölge müdürlükleri ve bayilerinde SAP ERP ve BW/BI modüllerinin uygulanması tamamlanacak. Tamamlanan her bir faz ile operasyonel faaliyetlerin verimliliğinin artırılması amaçlanıyor.

Birinci faz kapsamında; Malzeme Yönetimi (MM), Satış Dağıtım (SD), Finansal Muhasebe (FI), Nakit Yönetimi (FI-CM), Masraf Yeri Muhasebesi (CO-CCA), Kar Merkezi Muhasebesi (CO-PCA), Duran Varlık Yönetimi (AA), Personel Yönetimi (HR-PA), Bordro (HR-PY) ve barkod entegrasyonu bulunuyor. İkinci faz kapsamında; Üretim Planlama (PP), Ürün Maliyeti (CC-PC), Malzeme Defteri (CO-ML), Kalite Yönetimi (QM), Bakım Onarım (PM), Karlılık Analizi (CO-PA) ve sahadan veri toplama modülleri; üçüncü fazda ise Veri Ambarı (BW), Konsolidasyon (SEM-BCS), Bütçe Planlama Simülasyon (SEM-BPS) ile portal ve bayi entegrasyonu bulunuyor.

SAP uygulaması ile operasyonel faaliyetleri sağlıklı bir şekilde yürütmeyi, kontrol altına almayı ve operasyonel verimliliği arttırmayı amaçlayan Pakpen, bu sayede iş süreçlerinde de bir standardizasyon sağlamayı hedefliyor.