Teka hedeflerine SAP ile ulaşacak

Sektöründe 80 yıllık deneyime sahip ankastre mutfak teknolojisinin öncü firması Teka, Türkiye’deki hızlı büyüme vizyonuna uygun şekilde tüm iş süreçlerini SAP Kurumsal Kaynak Planlama çözümleri ile yönetmeye karar verdi.

IstanbulTürkiye’de 1990 yılından bugüne ciddi bir büyüme gerçekleştiren Teka Türkiye, geniş bayi ve satış sonrası servis ağıyla, Alman ankastre mutfak teknolojisinin tecrübe ve gücünü günümüz ihtiyaçlarıyla yorumlayarak Türkiye ve çevresindeki 15 ülkede müşterilerine sunuyor.

Teka Türkiye, yerel pazarda gerçekleştirmiş olduğu büyümenin yanı sıra ihracata yönelik mevcut büyüme stratejisine de paralel olarak karmaşıklaşan ve yönetimi zorlaşan iş süreçlerini daha etkin ve verimli hale getirmek için başlattığı ERP arayışı sonucunda SAP çözümlerini tercih etti. Danışmanlık tarafında da IDS SCHEER Türkiye ile çalışma kararı aldı.

Beş ay gibi kısa bir sürede canlı kullanıma geçirilmesi hedeflenen projede SAP’nin temel lojistik modülleri olan Malzeme Yönetimi (MM), Üretim Planlama ( PP), Satış Dağıtım (SD), Depo Yönetimi (WM) modüllerinin yanı sıra bu modüllerle entegre olarak çalışan Finansal Muhasebe (FI), Duran Varlık Muhasebesi (AA), Nakit Akış (TR), Masraf Yeri Muhasebesi (CO-CCA), Ürün Maliyetlendirme (CO- PC) gibi finansal modüller ile Personel Yönetimi (HR-PA) ve Bordro (HR-PY) modüllerinin de devreye alınması ile tüm yasal ve yönetimsel muhasebe ihtiyaçları karşılanacak.