Çalık Holding SAP CRM 2007 ile müşterilerine değer katıyor

SAP’nin 18 Nisan 2008’de müşterilerine sunmaya başladığı yeni versiyon Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümü SAP CRM 2007; Elsys iş birliği ile inşaat, enerji, tekstil, finans ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren Çalık Holding’e bağlı GAP Güneydoğu Tekstil ve GAP İnşaat’ta hayata geçirildi.

IstanbulKullanımı kolay, esnek web ara yüz teknolojisi ile desteklenen SAP CRM 2007, Çalık Holding bünyesinde faaliyet gösteren inşaat ve tekstil şirketlerine ilişkin iş süreçlerine gelişmiş fonksiyonalitesi ile değer katıyor. Proje; iş ortakları yönetimi, aktivite yönetimi, fırsat yönetimi ve tekliften başlayarak faturalandırmaya uzanan uçtan-uca entegre satış süreçlerinin otomasyonunu içeriyor.

SAP CRM 2007, dağınık bir yapıda bulunan GAP İnşaat satış ofislerini ortak platformda birleştirerek, firmanın aday müşteri ve müşteri yönetimi, rezervasyon, esnek ödeme planı yapılandırılması süreçlerinin yönetimine değer kattı. Özellikle inşaat satış süreçleri içerisinde önem arz eden ve hiyerarşik yapıda oluşturulan gayrimenkul yapılandırılması, rezervasyon ve esnek ödeme planları oluşturma SAP CRM 2007 ile uçtan uca desteklendi.

GAP Güneydoğu Tekstil, yoğun tempo içerisinde çalışan tekstil satış ekiplerinin kolay giriş sağlanabilen, kişiselleştirilmiş ekranlar aracılığı ile iş ortakları yönetimi, aktivite ve fırsat yönetimi, teklif yönetimi süreçleri gibi tekstil sektörüne yönelik ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırıldı.

SAP Türkiye ve Elsys iş birliği ile Türkiye’de ilk canlı kullanıma geçen SAP CRM 2007 projesi; GAP Güneydoğu Tekstil ve GAP İnşaat’ta eş zamanlı ve entegre olarak dört ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.