Simit Sarayı SAP ile güçlenecek

Türkiye’de hızlı bir büyüme trendi yaşayan Simit Sarayı, iş süreçlerini SAP ile kontrol edecek.

IstanbulSimit Sarayı, 100’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’nin farklı noktalarında hizmet veriyor. Simit Sarayı fabrikasında 7 bin metrekarelik kapalı alanda üretilen simit ve diğer unlu mamuller, soğuk zincirle Türkiye’nin her köşesindeki Simit Sarayı mağazalarına ulaştırılıyor ve mağazalarda pişirilerek sıcak olarak satışa sunuluyor.

Simit Sarayı’nın büyüyen yapısı ve iş ortaklarının sayısının artması firmayı iş süreçlerini kontrol etmeye itti. SAP’nin en iyi iş uygulamalarından yola çıkarak hazırladığı çözümler ve yıllara dayanan bilgi birikimi, Simit Sarayı’nın SAP’yi seçmesinde önemli rol oynadı.

Simit Sarayı’nın kurumsal yapılanmasında ve kontrol, maliyet, finans, lojistik konularında SAP çözümlerinin büyük katkı sağlaması amaçlanıyor. SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünün devreye alınacağı projede, çözüm ortağı olarak IMC yer alıyor.

Proje kapsamında SAP’nin Ana Hesap Muhasebesi (FI – GL), Müşteriler Muhasebesi (FI – AR), Satıcılar Muhasebesi (FI – AP), Duran Varlıklar Muhasebesi (FI – AA), Masraf Yeri Muhasebesi (CO – CCA), Ürün Maliyeti Hesapla (CO – PC), Malzeme Defteri – Fiili Maliyetler (ML), Karlılık Analizi (CO – PA), Stok Yönetimi (MM – IM), Satınalma (MM – PU), Tüketim Temelli Planlama, Lojistik Fatura Kontrolü, Üretim Yönetimi, Üretim Siparişleri, Satış Siparişleri, Teslimat, Faturalama, Nakliye, Veri Ambarı modülleri devreye alınacak.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte, tüm iş akışının bir merkezden kontrol edilmesi, maliyetlendirmelerdeki sapmaların ortadan kalkması, üretim ve lojistik planlamasının hatasız yapılması amaçlanıyor. Ayrıca tüm süreçlerden elde edilen sonuçlarının kar ve zarar tablolarında görülmesi hedefleniyor.