RAY SİGORTA’YA ÖDÜL GETİREN SAP CRM PROJESİ

Ray Sigorta, müşteri, acente ve çağrı merkezi işlemlerinin portal üzerinden gerçekleştirilmesini sağlayan CRM Portal projesinin ilk aşaması ile uluslararası Web Awards yarışmasında, Sigorta ve Finansal Servisler alanında iki adet “Mükemmellik Standardı” ödülü aldı.

IstanbulBu yıl 50. yaşını kutlayan ve Türkiye’nin en eski ve köklü sigortacılık kuruluşlarından biri olan Ray Sigorta, geçtiğimiz yıllarda vizyon değişikliğine giderek, müşterilerine ulaşım yaptığı alternatif kanalları arttırma kararı aldı. Bunun sonucu olarak, müşterilerin sigortacılık işlemlerini web sitesi aracılığıyla yapmasına, acenteler ile iletişimin güçlenmesine ve çağrı merkezi işlemlerinin portal üzerinden gerçekleştirilmesine olanak tanıyan Ray Sigorta SAP CRM Portal projesi başlatıldı. Bimsa ile gerçekleştirilen proje, üç ay gibi çok kısa bir süre içerisinde hayata geçirildi.

Ray Sigorta Bilgi Teknolojileri Direktörü Tayfun Özçay, projeye alternatif kanalları etkin bir şekilde kullanabilmek amacıyla başlandığını ve bu amaca ulaşıldığını belirtti. Ray Sigorta Bilgi Teknolojileri Direktörü Tayfun Özçay; “İnternet üzerinden poliçe satışı İngiltere gibi ülkelerde çok yaygın. Bu kanalın Türkiye’de de gelişeceğini öngördük. Call Center ve internet sitesi üzerinden online poliçe satışı, trafik sigortası, DASK, kasko gibi bireylere hitap eden sigortaları etkin ve hızlı bir şekilde yapma imkanı bulunuyor” dedi.

Projede Bimsa’nın, piyasaya hakim, kendi alanında tanınan uzmanları görev aldı. Ray Sigorta tarafında ise aralarında konularında uzman iki müdürün de yer aldığı dört kişilik bir ekip çalıştı.

Olumlu sonuçları kısa sürede hissedilmeye başlanan proje, raysigorta.com.tr adresindeki web sitesi ile Sigorta ve Finansal Servisler alanında iki adet “Mükemmellik Standardı” (Standard of Excellence) ödülüne layık görüldü. Uluslararası bir kuruluş olan Web Marketing Association tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen ve dünyada sektörün en prestijli ödüllerinden sayılan Web Awards yarışmasında alınan bu ödüller, Bimsa ile yürüten projenin başarısının da göstergesi oldu. Daha önce bu yarışmada ödül alan firmalar arasında Bank of America, SAP, Yahoo, Disney, Blackberry, UPS, BMW, Mercedes, Michelin, Microsoft bulunuyor.

Projenin devam eden aşamalarında müşterilerin işlemlerini web sitesi aracılığıyla yapması, acenteler ile iletişimin güçlendirilmesi ve çağrı merkezi işlemlerinin portal üzerinden gerçekleştirilmesi yer alıyor. Ray Sigorta ile CRM Portal projesini gerçekleştiren Bimsa sektörde 30 yılı aşkın deneyime sahip ve Türkiye’nin önde gelen bilgi teknolojisi şirketlerinden. Bimsa, şirketlerin uygulama ve iş danışmanlığından kuruma özel uygulamalara, işletimden teknik hizmetlere, donanımdan yazılıma kadar tüm bilişim ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.