FORM SÜNGER, 1,5 MİLYON METREKÜPLÜK ÜRETİMİNİ SAP İLE YÖNETİYOR

Boydak grubunun kimya alanında faaliyet gösteren şirketi Form Sünger, yıllık 1,5 milyon metreküplük sünger üretim ve kesimi ile 10 bin ton elyaf işleme kapasitesine sahip. Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan Form Sünger yurtiçi ve yurtdışında ulaştığı başarılı konumunu, Elsys iş birliği ile hayata geçirilen SAP çözümleriyle pekiştiriyor.

IstanbulSAP projesi sonunda; üretim, satış, dağıtım ve muhasebe süreçlerinin verimliliğinin artırılması ve bilgiye daha hızlı ulaşılması hedefleniyor.

Proje kapsamında Boydak şirketler grubunun bir üyesi olan Form Sünger’e özel ekranlar geliştirildi. Siparişe dayalı üretim biçimini benimseyen Form Sünger’de yeni sistem sayesinde çalışanlar, alınan siparişin üretimin hangi aşamasında olduğunu anlık olarak izleyebiliyor ve teslimat zamanını müşterilere sapma olmaksızın bildirebiliyor. Elsys tarafından uyarlanan bu sistem, sevkiyat işlemlerinin barkodlar ile takip edilmesini de sağlıyor. Böylelikle doğru ürün, doğru zamanda teslim ediliyor.

Kayseri’nin yanı sıra Adapazarı’nda da üretimini sürdüren Form Sünger, bu proje sayesinde tüm iş süreçlerini ortak bir sistemde bütünleştirerek, hedeflediği standardizasyona kavuştu.