ALTINMARKA’DA SAP PROJESİ TAMAMLANDI

Gıda sektöründe faaliyet gösteren Altınmarka, iş süreçlerini SAP ERP çözümü ile kontrol ediyor. Arete Danışmanlık’ın çözüm ortaklığında gerçekleştirilen SAP projesi, Altınmarka’ya esnek ve doğru bilgiye dayanan bir yapı sunuyor.

IstanbulDünya standartlarında kakao üretmek amacıyla 1992 yılında kurulan Altınmarka 1994 yılında İstanbul, Büyükçekmece’deki tesislerine taşınarak üretime başladı. 200’den fazla üretici firmaya kakao tedariği sağlayan Altınmarka’nın üretiminde kullandığı teknoloji ve sistem, dünyada sadece üç şirkette bulunuyor. Üretimde kullanılan teknolojik altyapıyı iş süreçlerine de aktarmak isteyen Altınmarka, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünü tercih etti.

Altınmarka’da eksikliklerin analizi, mevcut kullanılan sistemin yenilenmesi, yeni kurulum ve modüllerin devreye alınmasını kapsayan proje sonunda canlı kullanıma geçildi. Arete Danışmanlık’ın çözüm ortaklığında gerçekleştirilen ve altı modülü kapsayan projeye, Ağustos 2008’de başlandı ve proje Ocak 2009’da tamamlandı. Arete Danışmanlık ve Altınmarka üst yönetimlerinin verdiği destek ve her iki tarafın ekiplerinin uyumlu çalışması ile kısa sürede tamamlanan proje sonucunda hızlı karar alma, doğru bilgiye en kısa zamanda erişim, ortak dil kullanımı, tam entegre ve esnek yapıya sahip olma yetkinlikleri kazanıldı.