BURSAGAZ KURUMSAL PORTALINI SAP YÖNETİYOR

Bursagaz, yıllık 4 milyar metreküp doğal gaz kullanım potansiyeli bulunan, yaklaşık 2 milyon nüfusu ile Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden Bursa’da, doğal gaz dağıtım hizmeti sunuyor. 2007 yılında Alman Enerji şirketi EWE ile stratejik ortaklık çerçevesinde uluslararası iş birliğine imza atarak sektörde bir ilki daha gerçekleştirdi.

IstanbulAralıksız devam eden yatırımları sayesinde; Bursa’da doğal gaz yaygınlık oranı yüzde 35’ten yüzde 95’e çıktı. 2007 yılında 2006 Bursa Kalite Büyük Ödülü’nü, 2008 yılında da, başvurduğu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü (EFQM) alan Bursagaz, 2007 yılı sonunda başlattığı kurumsal iletişim altyapısı için portal arayışına girdi ve yapılan araştırmalar sonunda SAP Netweaver Portal’ında karar kıldı.

Bursagaz’ın Kurumsal Portal ihtiyaçları arasında İç İletişim, İş Birliği Servisleri (Sohbet, İş Birliği Odaları, Tartışma Forumları), Doküman Yönetim Sistemi, Form Tabanlı Süreçler, İş Akışları,SAP Sistemleri ile Entegrasyon, Dış Sistemler için Raporlama Arayüzü yer alıyordu. Bu taleplerini karşılamak üzere, SAP Netweaver Portal’de karar vermelerine yardımcı olan FIT Danışmanlık ile Kurumsal Portal projesi gerçekleştirildi. Önceliğin, özellikle iç iletişim, iş birliği gibi konular üzerinde olduğu projede, Netweaver portalinin bilgi yönetimi ve iş birliği altyapısı (KMC) yoğun olarak kullanıldı. Bu araçlar ile, kurum içi doküman yönetim sistemi, kalite takımları çalışma grupları, departman sayfaları gibi ihtiyaçlar karşılandı. Form tabanlı süreçler de, Netweaver teknolojileri ile uygulandı. Kurum içi inovasyona önem veren Bursagaz için öneri sistemi de, iş akışı şeklinde çalışmak üzere portal teknolojileri ile yazıldı.

Şirket içinde raporlama aracı olarak Netweaver BI 7.0, yayın ortamı olarak da Netweaver Portal’i kullanılıyor.