MUSTAFA NEVZAT’TA ”SAĞLAM ADIMLAR” ATILDI

Mustafa Nevzat İlaç, SAP sistemine geçiş yaptı ve “Sağlam Adımlar” projesi kapsamında tam 13 modül başarıyla devreye alındı. Proje kapsamında Mustafa Nevzat İlaç’ın muhasebe, satış, lojistik, finans, üretim ve stok süreçleri, ilaç sektörünün tecrübeli ismi Elsys danışmanlığında yeniden yapılandırıldı. SAP’nin Depo Yönetimi modülünde robotik entegrasyonun gerçekleştirildiği proje, her iki şirket görevlilerinin özverili ekip çalışması sayesinde bir yılda tamamlandı.

IstanbulTeknolojiye yakınlığıyla anılan Mustafa Nevzat İlaç, baştan sona tüm ayrıntıları Elsys tarafından yönetilen SAP projesinde canlı kullanıma geçti. Projeye, Mustafa Nevzat İlaç’ın 1923 yılından bugüne uzanan gelişim çizgisi göz önünde bulundurularak “Sağlam Adımlar” ismi verildi. Proje ile Mustafa Nevzat’ın tüm iş süreçleri bütünleşik tek bir sistem üzerinden yönetilebilir hale getirilerek güncel teknoloji ihtiyaçları karşılandı.

Proje ile stokların kontrol altına alınması ve böylece kontrollü stoğa bağlanan sermaye, depolama maliyeti ve idari maliyetlerden de tasarruf sağlanması imkanı doğdu. Proje sayesinde üretim, kalite, kar / zarar ve maliyetler daha izlenebilir kılındı. Değişken pazar koşullarına hızlı tepki vermek için gereken zemini oluşturması beklenen proje, her aşamada maliyetlendirmeye olanak tanıyor.

Mustafa Nevzat, robotlarını da SAP üzerinden izliyor

SAP’nin Depo Yönetimi (WM) modülü ile depoda kullanılan robotlar arasında entegrasyon gerçekleştirilen proje ile ASRS robotları üzerindeki manuel kontrol SAP sistemi ile bütünleştirildi. Sistemde oluşturulan giriş – çıkışlar gibi depo hareketlerinin Elsys ekibi tarafından oluşturulan arayüzlerle robota yönlendirilmesi sağlandı. Robot verilen komutu yerine getirdikten sonra SAP’ye geri bildirimde bulunabiliyor ve robot ile gerçekleştirilen tüm hareketler SAP sisteminden izlenebiliyor.

Müşteri hizmetlerinin kalitesi artacak

Mustafa Nevzat İlaç’a proje ile sağlanan katkıların müşteri hizmetlerinin kalitesine de kısa sürede olumlu yansımalar getireceği öngörülüyor. Satın almadan satışa kadar tüm faaliyetlerde kesin, doğru, zamanında yanıtlar bulabilme beklentisini yüzde 100 karşılayan proje, böylelikle yönetimin kontrol ve karar verme yeteneğini de artıracak. Simülasyon için gerekli alt yapıyı da sağlayan proje ile firma düzeyinde entegrasyon ve haberleşmede iyileşme kaydedilmesi bekleniyor. Proje sayesinde şirket için öncelikli derecede önem taşıyan güvenli stok seviyesinin korunabilmesinin karlılık analizleri daha güvenilir şekilde gerçekleştirilebiliyor.