SAP İLE INTERVO’DA YENİ DÖNEM

İntervo, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü ile yeni yılda operasyonel verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Istanbulİntervo Dış Ticaret ve Mümessillik Ltd. Şti., mermer ve seramik ihracatı konusunda Avrupa’daki önde gelen mağaza zincirlerinin çoğuna ürün sağlıyor. Almanya, Benelüx ülkeleri, Bulgaristan, İngiltere, İspanya, Polonya, Romanya, Yunanistan ve Ukrayna gibi ülkelere sadece Türkiye’den değil transit ticaret yolu ile pekçok ülkeden ürün tedarik ediyor. İntervo, son 6 yıldır Türkiye’nin ilk 500 ihracatçı firması arasında yer alıyor.

İntervo SAP projesi, MBIS danışmanlığında 24.04.2008 tarihinde başladı ve 6 aylık bir süreç sonucunda 01.11.2008 tarihinde canlı kullanıma geçti. Proje tek faz olarak planlandı.Proje kapsamına Sernit Mermer Üretim Fabrikası ve Intervo International (Romanya) da dahil edilerek, Satınalma ve Stok Yönetimi (MM), Satış ve Dağıtım (SD), Üretim Planlama (PP), Mali Muhasebe (FI), Maliyet Muhasebesi ve Kontrol, Ürün Maliyetlendirme, Karlılık Analizi (CO-CCA-PC-PA) modülleri devreye alındı.

Proje planlanırken, mevcut sisteme göre daha entegre ve fonksiyonel bir uygulamaya geçerek, üretim, satış ve finans süreçlerinin operasyonel verimliliğinin artırılmasını sağlamak ve gerçek anlamda katma değeri olan işler için daha fazla zaman ayırmak amaçlandı.

Bunlara ek olarak süreçlerin birbiriyle bütünleşik bir hale getirilmesi, daha sağlıklı bir maliyet yapısı oluşturulması, böylelikle sektörde daha rekabetçi olabilme koşullarının sağlanması hedeflendi. Yönetim raporlamaları için tüm iş süreçlerini içine alacak şekilde ortak bilgi platformunu oluşturmak ve teknolojik olarak gelecekteki gelişmelere açık bir Bilgi Sistemleri altyapısına sahip olmak amaçlandı.

Projenin kullanıma alınmasıyla; bilginin departmanlar arasında ortak kullanımı, muhasebe ile entegrasyon, maliyet ve karlılığın takip edilmesi, satış aşamasında simülasyon yapılması sağlandı.