SARSILMAZ HOLDİNG SEKTÖREL TECRÜBESİNİ SAP İLE PEKİŞTİRİYOR

Sarsılmaz Silah Sanayii, 125 yıllık tecrübesinin yanı sıra rekabet üstünlüğü sağlamak amacıyla SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünü kullanmaya başladı. SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) projesinde çözüm ortağı olarak Anadolu Bilişim Hizmetleri yer alıyor.

IstanbulSarsılmaz Silah Sanayii 125 yıllık tecrübesiyle Avrupa’nın en büyük hafif silah üreticilerinden biridir. Firma uzun yıllardır Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tek resmi tabanca tedarikçisidir. Aynı zamanda Türk Savunma Sanayi ağının üyesi olup, satış sonrası her türlü bakım, tamir, yedek parça temini, çeşitli makinalı silahlar için yedek parça ve namlu imalatı ve Silahlı Kuvvetleri’nin envanteri için bir takım parçaların imalat servislerini başarıyla sürdürmektedir.

ABH proje kapsamında Sarsılmaz Silah Sanayii’ne ihtiyaçların planlanmasından başlayarak, taleplerin oluşturulması, malzeme temini, üretimin planlanması ve gerçekleştirilmesi konusunda destek ve hizmet veriyor. Sarsılmaz Holding’in müşterilerini etkileyebilecek olan olumsuzlukların ortadan kaldırılmasının yanı sıra; bu proje ile bilgi akışının doğru ve tek elden yapılması ve sistemden alınacak raporların hazırlanarak yönetime sunulması planlanıyor. Projenin ilk aşamasının Ekim 2009’da devreye alınması hedefleniyor.