SUNJUT A.Ş.’DE SAP İŞ ZEKASI PROJESİ TAMAMLANDI

Endüstriyel ambalaj sektörünün lideri Sunjut AŞ.’de 2008 yılı son çeyreğinde başlayan proje kapsamında; SAP İş Zekası (BW) çözümü devreye alındı.

IstanbulARETE Danışmanlık ile yürütülen ve beş aylık bir sürede tamamlanan bu proje çerçevesinde farklı kaynaklardan beslenen veriler tek bir platform üzerinde toplanarak işletme faaliyet karlılığı, kar merkezleri bazında gider ve trend analizi gibi çeşitli rapor ve analiz ortamları oluşturuldu. Bu ortam ile Sunjut AŞ.’de veriyi bilgiye, bilgiyi karara dönüştürme adımlarında önemli aşamalar kaydedildi ve üst yönetim seviyesinde stratejik karar verme süreçleri kolaylaştı.

SAP İş Zekası çözümü, SAP ve SAP olmayan her türlü bilgi sağlayıcısından veri aktarımını olanaklı kılar. SAP İş Zekası çözümü, verileri InfoObject olarak adlandırılan bilgi küpleri içinde depolar; verilere, farklı raporlara çok daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılmasını sağlar. Bu araç ile verilerden bilgiye ulaşmada çok boyutlu veri analizi yapabilir, sonuçlar istenilen formatta grafik ve tablo desteği ile oluşturulur. Böylelikle her türlü analiz sonucuna ve rapora internet erişiminin olduğu her noktadan hızlı bir şekilde ulaşılır. İş Zekası çözümü, fonksiyonelliği kadar hızlı uyarlama süreciyle de yatırımın geri dönüşü sürecini kısaltır.