BOYÇELİK SAP İLE GÜÇLENİYOR

Çelik boru ve çelik tel, yay, karkas üretimi alanında faaliyet gösteren Boyçelik Metal’de SAP projesine başlandı. Türkiye’deki geniş iş hacminin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerine ihracat gerçekleştiren Boyçelik Metal, proje ile makine bazlı üretiminin takibini sağlayarak, iş süreçlerini anlık olarak değerlendirecek ve karlılık analizi yapabilecek.

IstanbulBoydak Holding bünyesinde yer alan Boyçelik Metal, Elsys danışmanlığında iş süreçlerini SAP çözümleri ile kontrol etme kararı aldı. 15 yıllık deneyimi, yüksek kalitede hammadde kullanımı, kaliteli üretimi, kusursuz hizmet anlayışı ve 500’e yakın çalışanıyla sektörün tercih edilen markası Boyçelik Metal, üretimini Elsys çözüm ortaklığında SAP ile güçlendirecek.

Boyçelik’in iş süreçlerini hızlandıracak olan proje kapsamında finans, maliyet, karlılık analizi, satış-dağıtım, malzeme yönetimi, üretim planlama, bakım-onarım, kalite kontrol, doküman yönetimi, insan kaynakları modülleri ile Elsys Dış Ticaret çözümü devreye alınacak.

Boyçelik Metal, proje ile departmanlar arası ilişkilerin sistemli bir yapıda yürütülmesi, makine bazlı üretimin takibinin sağlanması, iş süreçleri ve personel performans değerlendirmesi, her iş istasyonunun maliyet detaylarının raporlanması sonucu iş süreçlerinde yaşanan kayıpların belirlenmesini amaçlıyor. Proje sayesinde karlılık analizi, üretimin tamamının izlenebilmesi ve grup şirketleri arasındaki iş süreçlerinin organize edilmesi de planlanıyor. Projenin genel hedefleri şöyle sıralanıyor :

• Farklı modüllerin başarılı bir şekilde entegre edilmesiyle departmanlar arası ilişkileri bir sistematiğe bağlayabilmek.
• Projeyi otomasyonla destekleyerek, makine bazlı üretim programı takibi yapıp, efektif olarak proses ve personel performans değerlendirmesi yapabilmek.
• Maliyet detaylarını iş istasyonu bazında raporlayarak, iş süreçlerindeki kayıpları tespit edebilmek.
• Karlılık analizi modülüyle şirket faaliyetlerini doğru bir şekilde yorumlayabilmek.
• Her seviyede parti takibi yaparak, üretimin komple izlenebilirliğini sağlayabilmek.
• Grup şirketleri arasındaki işlemleri sade bir şekilde organize edebilmek.

Başta Avrupa olmak üzere, Orta Doğu’dan Afrika’ya, Asya’dan Kuzey Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Boyçelik Metal’de projenin Temmuz 2009 itibariyle devreye alınması hedefleniyor.