ACCENTURE SAP® PİNNACLE ÖDÜLÜNÜ BU YIL DA ALDI

Accenture son yedi senedir aldığı Pinnacle ödüllerine yenilerini ekledi. Accenture , 2009 yılı içerisinde dört SAP® Pinnacle ödülünün sahibi olarak şimdiye kadar kazanmış olduğu ödül sayısını 18’e çıkardı. Böylece SAP’nin lider stratejik ortaklarından biri olarak global pozisyonunu daha da sağlamlaştırdı. SAP® Pinnacle Ödülleri, SAP ile ortaklık ilişkilerinde üstün başarı gösteren ve SAP müşterilerine kaliteli ürünler, çözümler ve hizmetler sağlayan SAP ortaklarına veriliyor.

IstanbulGlobal bir yönetim danışmanlığı şirketi olan Accenture, müşterileri ile işbirliği yaparak onların yüksek performanslı şirketler olmalarına yardımcı olmaktadır. Türkiye, 210’dan fazla profesyonel ile finans, telekominikasyon, enerji, tüketim malları, otomotiv ve endüstriyel ekipmanlar sektörlerinde SAP danışmanlığı veriyor.

Accenture, 2009 yılı içerisinde aşağıdaki kategorilerde ödül kazandı.

Collaborative Revenue Growth – Bu ödül, SAP’nin lider ortaklarının ticari faaliyetlerinin bütünlüğününü takdir etmek amacı ile verilmektedir. Accenture bu ödülü üç yıl üst üste kazanarak Accenture’ın yeni pazar paylarını güvenceye alırken köklü müşterilerine hizmet vermeye devam edebilme yeteneğini göstermektedir.

SOA Thought Leadership, Service Partners – SAPPHIRE’de sunulan teknik ödüller arasında en çok arzu edilen ödül olan bu ödül, hizmet odaklı mimariyi (SOA) temel alarak geliştirilen SAP çözümlerinin sağlamlığını ve getirdiği yenilikleri takdir etmek amacı ile verilmektedir.

SOA Proof Points/Showcase Leadership, Service Partners – Bu ödül, kurumsal hizmetler geliştirmedeki ve yüksek sayı ve kalitede senaryoları ile iş değeri yaratmadaki referansları güvenceye almadaki yetenekleri takdir etmek amacı ile verilmektedir.

BusinessObjects Service Partner – SAP NetWeaver® Business Warehouse (SAP NetWeaver BW) ve SAP BusinessObjects™ portfolyo çözümleri de dahil olmak üzere iş zekası ve veri odaklı yetenek havuzunu takdir etmek amacıyla verilen bir ödüldür.

Bu ödüller Accenture’ın sistem entegrasyonuna iş değeri yaratma amaçlı yaklaşımlarındaki otuz yıllık deneyimini göstermektedir.

Accenture’ın SAP’den sorumlu yönetici ortağı Patrick Puechbroussou Accenture’ın aldığı ödüller ile ilgili olarak şunları belirtmiştir: “Dünya çapında yaklaşık tüm endüstrilerde binden fazla müşteriye SAP hizmet ve çözümleri sunan Accenture ile SAP arasındaki stratejik ortaklık pazarda önemli bir güç oluşturmaktadır. Şirketlerin kendi yetkinliklerini geliştirmelerini sağlamak için son SAP teknolojilerini uyguladığımız SOA ve iş zekası gibi konulardaki başarılarımız takdir edildiği için özellikle çok sevinçliyiz.”

Ödüllerle ilgili açıklamada bulunan Global Ecosystem ve Partner Group, SAP İdari Başkan Yardımcısı Zia Yusuf, “SAP, ko-inovasyon ile pekiştirilen ve müşterilerin taleplerini en iyi şekilde karşılayan çözüm ve hizmetler sunan bir ekosistem yaratmayı amaçlamaktadır. SAP Pinnacle Ödülleri, müşterilerin endüstri ve iş süreçlerindeki ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için, değer odaklı ve uygun maliyetli çözüm ve hizmetler sunma konularında, tutarlı bir şekilde üstün başarı gösteren ortakları takdir etmek amacı ile verilmektedir. Accenture’a, müşteri odaklı bir ekosistem yaratmak için SAP ile bir takım olarak çalışmaya verdiği önem ve bağlılık için teşekkür ederiz“ şeklinde konuştu.