ENERJİ SEKTÖRÜNÜN İLK SAP CRM PROJESİ

Kayserigaz, SAP CRM Utilities projesi ile müşteri hizmetlerinde mükemmelliği yakaladı. Müşteri memnuniyetini tüm süreçlerinin odağına alan Kayserigaz, Elsys’in danışmanlığında yürüttüğü SAP CRM Utilities pojesini hayata geçirdi. Kayserigaz etkileşim merkezi uygulamasında SAP BCM (İş iletişimi yönetimi) entegrasyonunu da gerçekleştirerek, müşteri ilişkileri yönetimi alanında dünyada ilkler içerisinde yerini alan teknoloji yatırımını başarıyla tamamladı.

IstanbulCRM Utilities projesi ile Kayserigaz, tüm iletişim kanallarının tek platformda yönetilmesini sağlayarak, bilinen salt çağrı merkezi uygulamalarının dışında etkileşim merkezi (Interaction Center) ile müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesini zirveye taşıyor.

CRM içerisinde, takip edilen tüm iş süreçlerinde; gelen, giden telefon aramaları, hat talebi, fırsat ve tekliflendirme süreçleri, şikâyet&talep, gerçekleştirilen kampanyaların takiplerinin geliştirilen özel çözüm doğrultusunda bina ve tüketim noktası bazında dahi takibi sağlandı. Sağlanan bu takip GIS (Coğrafi Bilgi Sistemi) ile entegre edildi ve eş zamanlı olarak gerçekleştirilen tüm bu iş süreçlerinin GIS üzerinde de takip edilebilmesi sağlandı. Böylece harita üzerinden hangi noktada satış öncesi ve sonrası hizmet verilip verilmediği, hangi noktada pazarlama faaliyetlerinin yoğunlaştırıldığı, nereden ne kadar şikâyet alındığı ya da arama geldiği yönündeki bilgiler, görselleştirilmiş şekilde izlenebiliyor.

CRM ISU içerisinde abone olabilecek potansiyel binaların takibi, bu bina ve tüketim noktalarına gerçekleştirilen pazarlama faaliyetlerini, satış süreçleri ile bütünleştirilerek uçtan uca çözüm sağlanıyor. Proje kapsamında, pazarlama-satış, anket yönetimi, etkileşim merkezi ve kampanya yönetimi uygulamaları gerçekleştiriliyor.

Kayserigaz’ın CRM projesinde; Kayserigaz, Çalık Holding ERP ve Elsys ekiplerinin sinerjisi, Türkiye’de enerji sektöründe bir ilk olan çalışmaya imza atarak projeyi hayata geçirdi.

BCM uygulamasının sunduğu teknolojik altyapı ile Kayserigaz, mail ve telefon iletişim kanallarının tek platformda yönetilmesini sağlamış oldu. Bu kapsama, sms ile müşterilere farklı alanlarda mesaj gönderme ve chat gibi etkin iletişim kanallarının da entegre edilmesi planlanıyor.

Kayserigaz, Elsys danışmanlığında hayata geçirdiği CRM uygulamasıyla “Yeşil ile barışık, mavi ile dost, temiz bir Kayseri için” doğalgaza kavuşturduğu müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesini maksimum düzeye çıkaracak.