SAP BUSİNESSOBJECTS WEBINTELLİGENCE İLE RAPORLAMADA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Son kullanıcıların kendi raporunu kendi tasarlayabildiği, self-servis ad-hoc raporlama aracı SAP BusinessObjects WebIntelligence, yeni versyionu ile beraber zenginleştirilen fonksiyonalitesi ile kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

IstanbulBir internet tarayıcısı üzerinden, kullanışlı ve basit web arayüzü ile kullanılabilen raporlama aracı, rapor tasarımı konusunda BT bağımlılığını ortadan kaldırarak esneklik sağlayan bir çözüm olarak beğeni topluyor. Değişik veri kaynaklarından gelen veriyi tek raporda birleştirmek, raporların geçmişe yönelik görüntülerini saklayarak versiyonlamak, bir portal bünyesinde raporların yoruma ve paylaşıma açılmasını sağlamak gibi özellikleri ile sektörde lider bir konumda olan SAP BusinessObjects WebIntelligece ürünü bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Önümüzdeki çeyrek sonu müşterilerinin kullanımına sunulacak yeni versiyonu ile beraber Sorgu içinde Sorgu(Query in query), SAP BEx Analyzer, SAP BEx WebAnalyzer ve MS Excel’de çok kullanılan hiyerarşik görüntü veya grup görüntüsü (Fold/Unfold) ve Input Kontroller ile zenginleştirilen ürün, önümüzdeki dönemlerde de sektördeki lider konumunu sürdürmeyi hedefliyor.

Sorgu içinde Sorgu (Query in Query)

İlk olarak sorgunun filtresinde kullanılacak nesneyi seçin. Buradaki örneğimizde “Resort”. Daha sonra filtre tiplerinden “Result from another query” seçeneğini belirleyin.

WebIntelligence dokümanında Hiyerarşi Görüntüsü ( Fold/Unfold)

SAP BEx Analyzer, SAP BEx WebAnalyzer ve MS Excel’de çok kullanılan hiyerarşik görüntü veya grup görüntüsü yeni eklenen özellikler arasında.

WebIntelligence dokümanında Input Kontroller