HRSP TÜRKİYE’NİN İLK SAP YAZILIM İŞ ORTAĞI (SAP SOFTWARE PARTNER) OLDU

HRSP Yazılım ve Danışmanlık, HRSP 1.0 adını verdikleri çözümlerini sertifikalandırarak Türkiye’nin ilk SAP Yazılım İş Ortağı oldu.

IstanbulHRSP, SAP AG Walldorf laboratuvarlarında SAP entegrasyonu test edilen HRSP 1.0 ürünü ile partner olma sürecini Mart ayında tamamladı ve SAP çözümlerinin güvenilir inceleme, değerlendirme ve satın alma platformu olan SAP Ecohub’a dahil oldu.

SAP Ecohub, tüm SAP Yazılım İş Ortakları ve sertifikalı SAP entegre yazılım çözümlerinin bir arada bulunduğu online platformdur. Sürekli gelişen iş süreçlerine, değişen pazarlara ve yeni iş fırsatlarına uyum sağlamak için müşterinin çözüm arayışlarına ve sorularına cevap veren bir sisteme sahiptir. SAP tarafından buradaki sertifikalı çözümler için satış sonrası destek hizmeti de verilir.

Geliştirilen HRSP 1.0 ürünü ile ilgili bilgi veren HRSP Genel Müdürü Bekir Karadeniz; “HRSP 1.0 çalışanlarınızın zaman olaylarının detaylı takibinde, personel giderlerinizin hesaplanması, masraf yerlerine göre personel gider dağılımları, kafeterya gibi personel harcamalarınızın takibi vb. süreçlerinizin takibini yapmanızı sağlıyor” dedi.

HRSP 1.0, SAP tarafından dört önemli fonksiyon ele alınarak test edildi:

SAP Time Events, SAP Zaman Yönetimi modülünde zaman olayları fonksiyonu ile entegrasyon, ek nesnelerin girilebilmesi, masraf yeri, iç sipariş, proje yapı öğesi bazında şirket içi hareketler.

SAP Personnel expenditures, kafeterya ya da restorant gibi şirket içi personel giderlerinin takibini sağlayan fonksiyon.

SAP Solution Manager Ready Integration, SAP ile entegre çalışan tüm yazılım ve sunucuların takip edildiği SAP çözümü olan SLD ile entegrasyon.

Unicode Enabled Communication, günümüzde artık tüm dillerin desteklenmesine yönelik yeni teknoloji ile uyumluluk. Arapça karakterlerden, Çince karakterlere kadar dilden bağımsız veri giriş/raporlama kapasitesi.