IŞIK PLASTİK’İN SAP SİSTEMİ YENİLENİYOR

Işık Plastik, 1997 yılından bu yana gıda ve hızlı tüketim ürün ambalajları, endüstriyel levhalar, compound ve masterbatch üretimi yapan, sektörünün lider kuruluşlarındandır. SAP yatırımından en verimli geri dönüşü sağlamayı hedefleyen Işık Plastik, mevcut sistemini ARETE Destek Merkezi (AGSC) uzmanlığıyla destekleme kararı almıştır. AGSC, ortaya çıkan sorunların hızla çözülmesine olanak sağlayacak merkezi veri tabanı, çok sıkı güvenlik özellikleriyle donatılmış sağlam yapısı ile farklılaşan bir destek uygulamasıdır.

IstanbulIşık Plastik, rekabet gücünü artırmak ve ana iş kolu olan plastik üretiminde kaliteyi sürekli kılmak amacıyla tüm iş birimlerinin kusursuz çalışmasını hedefliyor. Bu hedefe ulaşmayı sağlayacak gerekli altyapı için SAP’yi tercih eden Işık Plastik, yatırımlarına 2007 yılında başladı. Bu yıl, Ağustos ayında başlayan Işık Plastik ve ARETE iş birliği çerçevesinde ise Işık Plastik’in mevcut SAP sisteminde ortaya çıkan farklı seviyelerdeki sorunların giderilmesi, soruların cevaplanması, ihtiyaçların karşılanması gibi konular ARETE Destek Merkezi (AGSC) hizmet kapsamındaki SAP Solution Manager üzerinden takip ediliyor. AGSC, işletmelerin ihtiyaç duyduğu SAP desteğini sağlamakla birlikte; esneklik, izlenebilirlik, ölçeklendirilebilirlik ve ölçülebilirlik gibi temel özellikleriyle geleneksel yöntemlere göre çok daha etkin ve düşük maliyetli hizmet sunuyor.

Arete’den SAP ECC ve Business Warehouse kapsamlarında destek alacak olan Işık Plastik, AGSC hizmeti ile şirket içi bir çözüm merkezi bulundurma maliyetlerine kıyasla toplam sahip olma maliyetlerinde avantaj ve tasarruf sağlamayı, iç müşteri memnuniyetini artırmayı ve SAP sistemini en yüksek verimle desteklemeyi hedefliyor.