PAKMAYA, LİDER KONUMUNU SAP İLE GÜÇLENDİRECEK

Dünyanın sayılı büyük ekmek mayası üreticilerinden biri olan Pakmaya, 1973 yılından bu yana; yaş maya, kuru maya, instant maya, şekerli maya, katkılı maya gibi farklı ekmek mayası ürünleri sunuyor. Aynı grup bünyesinde yer alan AS GIDA ise premiks, kabartma tozu, ekmek katkı maddeleri gibi çeşitli ürünler üretiyor. Dünya standartlarında üretim gerçekleştiren Pakmaya ve As Gıda, SAP yatırımı yapma kararı aldı. Elsys danışmanlığında gerçekleştirilecek proje kapsamında; üretim, üretim planlama, satış-dağıtım, malzeme yönetimi, insan kaynakları/bordro, kalite yönetimi, maliyet ve finans süreçleri ele alınacak.

IstanbulSAP projesi ile; üretimin her aşamasını kontrol altında tutan, kalite ve hijyen standartları çerçevesinde çalışmalarını yürüten Pakmaya’da kurumsal kaynakların daha etkin kullanılması ve iş süreçlerinin sistemli şekilde yürütülmesi sağlanacak. Türkiye’de pazar lideri olmasının yanı sıra yurtdışında 100’ün üzerinde ülkeye de ihracat yapan Pakmaya, Elsys çözüm ortaklığında hayata geçireceği SAP çözümleriyle iş süreçlerini daha verimli kılmayı hedefliyor.

Pakmaya, SAP uygulamaları ile; üretim, üretim planlama, satış-dağıtım, malzeme yönetimi, insan kaynakları/bordro, kalite yönetimi, maliyet ve finans gibi farklı departmanlarının bütünleşik bir yapıda çalışması sonucu avantaj sağlayacak. Ayrıca, finansal kaynaklar ile iş gücünün planlanması ve iş süreçlerinin izlenebilmesi sayesinde maliyetlerin kontrol altında tutulması bekleniyor.

Biri yurtdışında olmak üzere dört ayrı tesiste üretim gerçekleştiren Pakmaya Türkiye’deki tesisleri için uygulamaya konulan PAK SAP ERP Projesi’ni 1 Ocak 2010 itibariyle devreye almayı planlıyor.