RÖNESANS SAP İLE HEDEF BÜYÜTÜYOR

Rusya’daki başarılarıyla son yıllarda adından sıkça söz ettiren Rönesans Holding, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümüyle birlikte, dünya genelinde inşaat sektöründe ilk 5’e girmeyi hedefliyor.

IstanbulTürkiye’deki AVM inşaatları ve işletmeleriyle birlikte, Rusya ve güney ülkelerdeki yatırımları sayesinde dünyanın 68. büyük inşaat şirketi olan Rönesans, her geçen gün artan yatırımları ve başarılı inşaat projelerini daha sıkı ve kontrollü takip altına almayı amaçlıyor.

Çözümevi Danışmanlık’ın çözüm ortağı olarak yer aldığı SAP Business All-in-One Solution Project ilk etapta Libya ve Türkiye’deki aktif şantiyelerle birlikte Ankara merkezde devreye alınacak. SAP Solution Project, şantiye stokları, satınalmaları ve takibi bordro uygulaması, proje planlaması, proje ilerleyişlerinin takibi ve taşeron yönetiminden tüm mali süreçlere ve bütçe yönetimine kadar geniş bir iş akışını kapsıyor.

Rönesans SAP Solution Project projesinin 2010 yılı ilk yarısında canlı kullanıma geçmesi bekleniyor.Devam eden süreçte ise Rönesans için gayrimenkul yönetimi gibi ek uygulamaların gerçeklestirilmesi ve diger ülkeleri kapsayan yaygınlaştırma (roll-out) projelerinin yapılması hedefleniyor.