TİBET KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA PROJESİNDE SAP’A GÜVENİYOR

Uluslararası standartları temel alan Tibet A.Ş., iş süreçlerinin kontrolünde SAP çözüm ve uygulamalarını kullanıyor.

IstanbulTibet A.Ş., Sultanlar Grup bünyesinde hizmet veriyor. Sultanlar Grup, Kurtköy’de bulunan 63 bin metrekarelik HACCP ve ISO 9001 sertifikalarına sahip modern üretim tesislerinde ve Samandıra’daki 30 bin metrekarelik dağıtım deposunda yaklaşık 2 bin çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Yurtiçinde birçok sektörde öncü olan Sultanlar Grup, yurtdışında da 69 ayrı ülkeye ihracat yapıyor. Tibet A.Ş.’nin gıda ve hijyen sektöründe; Kenton, Saloon, Arı Mama ve Camsil Matik gibi farklı markaları bulunuyor.

MBIS Danışmanlığın yönettiği SAP projesi sonunda, Tibet A.Ş.’nin üretim, satın alma, satış ve finans süreçlerindeki operasyonel verimliliğin arttırılması ve daha sağlıklı maliyet yapısının tesis edilmesi hedeflerine ulaşıldı. Ayrıca yönetim raporlaması için tüm iş süreçlerini içine alacak şekilde ortak bilgi platformunun oluşturulması ve gelecekteki teknolojik gelişmeleri destekleyebilecek bilgi sistemleri altyapısı kurulması hedefleniyor.

Proje iki fazda tamamlandı. İlk fazda Satın Alma ve Stok Yönetimi (MM), Satış ve Dağıtım (SD), Mali Muhasebe (FI), Maliyet Muhasebesi ve Kontrol (CO), Üretim Planlama (PP), Depo Yönetimi (WM) modülleri kuruldu. İkinci fazda ise Kalite Kontrol (QM), Bakım ve Onarım (PM) ve Stratejik İşletme Yönetimi (SEM) yapılması planlanıyor. Bu modüller, ikisi üretim, üçü satış olan, toplamda 5 şirkete uygulandı.Bu grup şirketlerinin koordinasyonu ve yönetimi tek bir çatı altında toplandı. Şu anda hepsi entegre ve eksiksiz bir biçimde çalışıyor.