DORA INTERNATIONAL, SAP İLE TEKNOLOJİSİNİ DE IŞILDATTI

Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren Dora, giderek artan iş hacmini daha etkin şekilde yönetmek için SAP altyapısını hayata geçirdi.

IstanbulDora, Elsys danışmanlığında hayata geçirilen SAP projesi ile tüm iş süreçlerine uluslararası standartlarda işlerlik kazandırdı. Dora, küresel arenada giderek pekiştirdiği iddiasını SAP yatırımıyla güçlendirdi. Proje kapsamında mali muhasebe, maliyet muhasebesi, üretim, kalite, satış-dağıtım, üretim planlama ve malzeme yönetimi süreçlerinde verimlilik artışı hedeflendi. Siparişe uyum, teslimat süreleri, operasyonel verimlilik ve ürün bazında karlılık gibi konuların izlenilebilir kılınması sağlandı.

Dora’nın kendine özgü iş yapış şekline uygun süreçler tasarlanması hedeflenirken, gerçek karlılık oranlarının ürün ve sipariş bazında takip edilebilmesi mümkün kılındı. Müşteri sipariş girişleri, üretim, satın alma, sevkiyat ve tüm finansal süreçlerin izlenilebilir olmasını sağlayan proje, gelecek hedeflerinin rakamsal veriler ışığında belirlenmesi olanağı sunuyor. Sektöre özgü yöntemlerle uyumlu olarak hurda, fire, ramat takibi gibi süreçler de yapılandırıldığı proje ile hızlı ve esnek bir yapıda çalışma yürütülmesi amaçlandı. Finansal göstergelerin tümünün SAP sistemi ile izlenebilmesi avantajı sağlayan proje, tedarik zinciri süreçlerinin geliştirilmesi ve operasyonel verimliliğin artırılmasında rol oynayacak.

Dora International, bünyesinde geliştirdiği markalar ve farklı tasarımları ile dünya çapında yaygınlaşmasını sürdürüyor. İleri teknoloji, usta el işçiliği ve modern tasarımlarla üretimine yön veren Başta ABD, Avrupa ve Avustralya olmak üzere 30’dan fazla ülkede kendi markalarıyla büyümesini sürdüren Dora, proje sayesinde kaynaklarını daha etkin kullanma ve iş süreçlerini izlenilebilir kılma olanağı yakaladı.