İLCİ İNŞAAT’TA SAP PROJESİ BAŞLIYOR

Türkiye’nin su altyapısını inşaa eden İlci İnşaat, tüm şantiyelerini SAP ile yönetecek.

IstanbulÇözümevi Danışmanlık’ın sektör çözümü ile İlci İnşaat, ilk etapta Türkiye genelinde mevcut 15 şantiyesini ve 500’ün üzerinde büyük makina parkını merkezden kontrol altına alabilecek SAP projesine başladı. İlci İnşaat SAP projesi, toplam 3 ay gibi kısa bir dönemde tamamlanacak ve kullanıma hazır olacak.

1986’da Muş’ta kurulan ve Devlet Su İşleri için Türkiye genelinde baraj, sulama, köprü ve tünel inşaatlarını gerçekleştiren İlci İnşaat, hızlı büyümeyle gelen sorunlarını SAP Business All in One İnşaat Çözümü Solution Project ile çözecek.

İlci İnşaat, SAP’ye karar verme nedenlerini, inşaat çözümü “Solution Project”in sektörün tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek nitelikte olması, Türkiye’de çözümü kullanan diğer inşaat şirketlerindeki uygulamaların başarısı ve SAP’nin global referansları şeklinde sıralarken, diğer önemli seçim kriterinin ise “tüm şantiyelerde, depolarda ve atölyelerde kolayca kullanılabilecek bir sistem” olduğunu belirtti.

İlci İnşaat projesi kapsamında; Solution Project’in sunduğu inşaat sektörüne özel hazır ekipman katalog yapıları, tüm satın alma ve şantiye ambarlarının takibi, inşaat ekipmanları ve araç parkıyla ilgili yedek parça, yakıt ve bakım hizmetleri gibi detayların takibi hedefleniyor.