JUSS, YATIRIMLARINA SAP İLE DEVAM EDİYOR

Rekabet avantajı kazanmak ve iş süreçlerini entegre bir yapıya taşımak isteyen Juss, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünü MBIS danışmanlığında kullanmaya başlıyor. MBIS’in proje öncesi hazırlığını, lisansın tedarik edilmesini ve uygulama geçişini yönettiği proje, Temmuz 2009’da başladı ve iki fazda tamamlanacak.

IstanbulJuss’ta yüksek hızda gelişen ticari faaliyetlerin, iş süreçlerinin, başarılı bir şekilde yönetilmesi ve hedeflere uygun bir işletme kültürünün oluşması amaçlanıyor. Tedarik Zinciri ve Üretim operasyonlarını harekete geçirmek üzere oluşturulan birinci fazın Ocak 2010’da; ikinci fazın ise 2010’un ilk çeyreğinde bitirilmesi planlanıyor.

Proje sonunda Juss’ta, hızlı ve doğru kararlar almak, ortak bir terminoloji ve kültüre sahip olan insan kaynağı oluşturmak amaçlanıyor. Böylece en alt biriminden, en üst yöneticisine kadar verimli çalışma ortamını yaratmak, iş süreçlerini bilinir , uygulanır ve kontrol altında görmek planlanıyor. Maliyetleri ve dolayısı ile mali riskleri yönetmek, bütçeleri kontrol altına almak, kaliteli ürün üretmek ve müşterilerin memnuniyetini ön planda tutmak hedefleniyor.

Gıda sektöründe faaliyet gösteren Aslanoba Gıda, Meyve suyu ve nektarı başta olmak üzere içecek üretimi amaçlı, 2006 yılında Bursa’da bir fabrika kurdu. 3 yıl boyunca süren yoğun çalışma sonunda 2009 yılında Juss markası ile üretime başladı.