PAŞABAHÇE, SAP SCM APO SİSTEMİNİ YENİ SAP ERP SİSTEMİYLE ENTEGRE HALE GETİRDİ

Sektörünün dünyada 3. büyük, Avrupa’da 2. büyük kuruluşu haline gelen Paşabahçe’de SAP SCM APO projesi tamamlandı. Proje kapsamında, SAP SCM APO sistemi, Paşabahçe’nin yeni ERP sistemi ile entegre hale getirildi.

IstanbulProje Arete’nin danışmanlığında devreye alındı. Proje ile Paşabahçe’nin eski ERP sistemi olan PB-ONE sistemine özel entegrasyon fonksiyonları ile entegre olarak kurulan SAP SCM APO sisteminin SAP ERP sistemi ile entegrasyonu sağlandı. Böylece SAP APO CTM ve SAP APO PP/DS modüllerini kapsayan süreçler ve planlama akışı hiç değiştirilmeden SAP ERP sistemi ile uyumlu olarak çalışmaya başladı. SAP ERP–SAP SCM APO sistemi arasında, ana verilerin günlük olarak, işlemsel verilerin anlık olarak SAP standartlarında sorunsuz şekilde akması sağlandı. Tüm planlama akışı SAP ERP sistemi ile SAP standart arayüzleri ve fonksiyonları aracılığı ile entegre edildi.

Paşabahçe’nin SAP SCM APO üzerindeki ek destek talepleri de proje kapsamında karşılandı. Kapasite ve kalıpların durumuna göre sanayi değişikliğinin sistemden rapor olarak alınabilmesi sağlandı. Sadece kalıp kaynağının bulunduğu değil, üretim olanağının bulunduğu diğer üretim yerlerini de dikkate alan bir uyarı mekanizması yapılandırıldı. Terminleme pencereleri parametrik hale getirildi ve APO sisteminin satış siparişlerindeki parametrelere göre termin/miktarlar belirlendi. Ayrıca APO sisteminde çoklu yüklemelerin oluşması engellendi, sistemin parçalı üretim siparişi yaratması önlendi.

Paşabahçe’nin tedarik zinciri süreçlerini, gelişmiş ve esnek uygulamalar kullanarak daha verimli ve fonksiyonel hale getirmesi hedeflenen proje, Temmuz ayında tamamlandı.