SANICA’DA SAP PROJESİ BAŞLIYOR

Sanica, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) projesi ile geleceğe güvenle bakmayı hedefliyor.

IstanbulMBIS’in danışmanlığında SAP Kurumsal Kaynak Planlama projesi kapsamında ilk olarak Sanica Banyo ve Atlantis Akrilik tüzel kişilikleri ele alınacak. Genel Muhasebe (FI), Duran Varlıklar (AA), Ürün Maliyetlendirme ve Karlılık Analizi (CO), Satın Alma ve Stok Yönetimi (MM), Satış Dağıtım (SD) ve Üretim Yönetimi (PP) modülleri devreye alınacak. Ekim ayında başlayan projenin Mart 2010’da tamamlanması planlanıyor.

Fatinoğlu Holding’in ERP arayışı 2007 yılı sonlarında başladı. Bu arayışın temelinde üretim, satış, stok yönetimi, satın alma gibi lojistik süreçlerin manuel takip edilmesi yer alıyor. Lojistik sistemler ile finansal sistemlerin entegre çalışmaması ürün maliyetlerinin istenilen hız ve doğrulukta hesaplanmasını mümkün kılmıyordu.

Sanica’da gerçekleştirilecek proje sayesinde finansal ve lojistik süreçler entegre edilerek ürün maliyetlerinin anlık olarak hesaplanması, tüm stok bilgilerinin istenildiği an raporlanabilmesi, günlük üretim verimliliği ölçülerek aksayan noktaların tespit edilmesi, karlılığın detaylı analizi ile stratejilerin belirlenmesi hedefleniyor.

1987 yılında kurulan Sanica Banyo A.Ş., Türkiye’nin ilk akrilik küvet üreticisidir. Sanica Banyo A.Ş. bünyesinde akrilik banyo küveti, compact sistemler ve duş kabinleri üretiliyor. Sanica küvetin tüm yan ürünleri yine kendi tesislerinde imal ediliyor. 40 bin metrekarelik kapalı alanda 24 saat esasına göre üretim yapan Sanica, Avrupa’nın en büyük 5 küvet üreticisinden biridir.