TEMSA’NIN MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ 10 GÜNDE GÜÇLENDİ

Türkiye’den 46 ülkeye otobüs ve midibüs ihracatı yapan Temsa, hem müşterileri hem de iş ortakları ile ilişkilerini güçlendiren SAP CRM yazılımını, 10 günde hayata geçirdi.

IstanbulElsys danışmanlığında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ilk SAP CRM 7.0 uygulamalarından biri olan proje sayesinde tüm muhataplar, aktivite ve fırsatlar 7/24 kontrol altına alındı. Sahip olduğu Temsa markasıyla otobüs, midibüs, treyler, Mitsubishi lisansıyla hafif kamyon üretimi yapan ve Komatsu İş Makinaları’nın da distribütörlüğünü yürüten Temsa Global, uluslararası arenada sürdürdüğü pazarlama – satış faaliyetleri ile 46 ülkede ticaret yapıyor. Ürettiği otobüslerin yüzde 75’ini ihraç eden Temsa Global, 46 ülkeye yayılan müşteri ve iş ortakları ile iletişimini güçlendirmek ve daha verimli iş birlikleri tesis etmek üzere SAP’nin Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) çözümüne yatırım yaptı.

Temsa, müşteri ve iş ortaklarının takibini sağlayarak, müşteri bilgilerini sistemli bir şekilde ve hatasız olarak yönetmeye başladı. Gelişmiş önyüz yeteneğine sahip SAP CRM 7.0 uygulaması kapsamında mükerrerlik kontrolü yönetimi devreye alındı. Müşterilere ait bilgilerin sisteme ikinci kez girilmesinin önüne geçildi. Müşteriler ile Temsa arasındaki iletişimi güçlendirecek proje, potansiyel müşterilerin takibi ve gelecek hedeflerinin belirlenmesinde rol oynayacak.