ANADOLU CAM SAP İLE ULUSLARARASI İŞ YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇTİ

Anadolu Cam büyümesine ve uluslararası yatırımlarına destek olacak SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve SAP İş Zekası Çözümleri (BI) uygulamalarını seçti.

IstanbulBimsa danışmanlığında yürütülen proje sayesinde, sektöründe hızla büyüyen Anadolu Cam, iş süreçlerinin tamamının bütünleşik yapıda yönetilebilmesini sağladı. Gelişen iş ihtiyaçlarına cevap veren bir uygulama olarak SAP ERP ve SAP BI projesinin ilk fazı tamamlandı. Çok uluslu, maliyet bazlı, gerçek zamanlı, entegre bir yapıda yürüyen “İş Yönetim Sistemi” ile Anadolu Cam, iş ortaklarını ve müşterilerini sistemin birer parçası haline getirdi.

Projenin ilk fazında yer alan SAP ERP modülleri ile operasyonel kararlara daha hızlı cevap veren bir sistem hedeflendi. Bu modüllerin belirlenmesinde uygulama süresi ve kolaylığı da dikkate alındı.

Bütünleşik olarak çalışan SAP ERP modülleri ile iş verimliliği arttırıldı, bununla birlikte karar verme süreçlerine destek olabilecek gerçek zamanlı bir iş yönetim platformu oluşturuldu. Proje kapsamında finansal, lojistik ve iş zekası modüllerinin uygulanmasında, SAP’nin sunduğu endüstri standardı uyarlamalara mümkün olduğunca yer verildi.

Projenin ilk aşaması, ASAP metodolojisine uygun olarak, Proje Hazırlık, Kavramsal Tasarım, Detay Tasarım (Gerçekleştirme), Proje Canlı Kullanım Hazırlıkları ve Canlıya Geçiş ile Canlı Kullanım Destek aşamaları takip edilerek hayata geçirildi. Projenin ikinci fazı ile Anadolu Cam’ın Rusya’da faaliyet gösteren şirketlerindeki ERP uyarlamaları tamamlanacak.