AŞKALE ÇİMENTO İŞ SÜREÇLERİNİ SAP’YE TAŞIYOR

Aşkale Çimento, sadece kurumsal kaynak planlaması süreçlerini değil, aynı zamanda Çevre, Sağlık ve İş Güvenliği süreçlerini de SAP çözümleri ile takip edecek.

IstanbulAşkale Çimento, MBIS ile yürüttüğü proje sonrasında tüm kurumsal kaynak planlaması altyapısını yenileyecek. Proje kapsamında satın alma, stok, üretim, satış, maliyet ve finansal muhasebe gibi temel modüllerin yanında bakım onarım, kalite yönetimi, doküman yönetimi ve BusinessObjects uygulaması ile operasyonun tüm aşamaları SAP’ye taşınacak.

MBIS danışmanlığında yürütülen ve Temmuz ayında başlayan kurumsal kaynak projesi ile beraber SAP Çevre Şağlık ve İş Güvenliği ( EHS) projesinin de, Aralık sonunda tamamlanması ve uygulanacak çözümlerin Trabzon, Erzincan, Erzurum, Van, Gümüşhane gibi birçok lokasyonda Ocak 2010’da devreye alınması planlanıyor. İnsan Kaynakları modülüyle entegre şekilde uyarlanması sayesinde, sistemdeki kayıt işlemlerinin tekrar etmemesi, veri hatalarının azalması ve sürecin hızlanması sağlanacak. Ayrıca Aşkale Çimento’nun kantar süreçlerini sektöre özgü geliştirdiği kantar programı ile yürütmesini sağlayacak. Böylece SAP üzerinde tüm kantar operasyonları izlenip yönetilebilecek ve Aşkale Çimento’nun uyguladığı lojistik süreçleri hızlanacak.

SAP projesinin ardından Aşkale Çimento’da veriler ve iş süreçleri çevreye duyarlı daha güvenilir ve entegre bir yapıya kavuşacak. Tüm çalışanlara merkezi, açık, tek kaynaklı bilgiler aktarılarak, iş akışı süreci daha işlevsel hale gelecek.