KARDEM’DE SAP FİNANSAL TEDARİK ZİNCİRİ PROJESİ BAŞLADI

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Kardem, SAP Finansal çözümleri ile rekabet avantajı elde etmeyi amaçlıyor.

IstanbulKardem, SAP Finansal Tedarik Zinciri projesini MBIS ile yürütüyor. Türkiye’deki en kapsamlı SAP FSCM projesi olmasıyla dikkat çeken bu proje ile mali yapıdaki operasyon, izleme ve karar alma süreçlerinin iyileştirilmesi planlanıyor.

Proje kapsamında öncelikle Nakit Yönetimi modülünün yeniden yapılandırılması amaçlanıyor. Bu sayede Kardem’in gelecek dönemler ile ilgili olarak SAP üzeriden nakit akışı çok net olarak görülebilecek. Sonraki aşamada SAP Treasury and Risk Management altındaki SAP İşlem Yöneticisi modülü (FIN-FSCM-TRM-TM) uygulaması ile tüm finansal araçların, sistem üzerinde takipleri ve izlenebilmesi ve bunların nakit yönetim raporlaması ile entegrasyonu sağlanacak. Bu iki modülün uygulamasının ardından SAP İhtilaf Yönetimi (FIN-FSCM-DM) ve SAP Tahsilat Yönetimi (FIN-FSCM-CM) modüllerinin devreye alınması planlanıyor. Bu kapsam ile beraber ek olarak SAP Credit Management (FIN-FSCM-CR) modülü de devreye alınarak müşteri riskliliğinin en düşük seviyede tutulması ve efektif gerçek zamanlı takibi de proje hedefleri arasında yer alıyor. İlk fazı, Şubat 2010’da tamamlanacak projenin kalan kısmının da yine 2010 içinde bitirilmesi hedefleniyor.

Tüm bu projelerin ileride Market Risk Analyzer (TRM-MRA) ve Credit Risk Analyzer (TRM-CRA) modülleri ile desteklenmesi amaçlanıyor. Proje sonunda nakit pozisyonunun net görülmesi, risklerin çok iyi takip edilmesi, kur ve faiz riskinin öngörülebilir sınırlarda tutulması isteniyor. Ayrıca tahsilat performansının artırılması planlanıyor.

TC2 3D Body Scanner Türkiye distribütörü KARDEM, 1990 yılında kuruldu. Hazır giyim üretiminde ihracat odaklı çalışan, kaliteli üretim ve zamanında tesliminin yanı sıra, rekabetçi fiyatlandırmasıyla da dünya ölçeğinde başarıların altına imza atmış büyük bir organizasyon şirketidir. İSO 2007 verilerine göre Türkiye’nin en büyük 548. Fortune 500’e göre Türkiye’nin en büyük 495. şirketidir. Ağırlıklı olarak 14-25 yaş arası bayan tüketicilere yönelik spor ve günlük giyim ürünlerinin ihracatını yapan KARDEM dünyaca ünlü Bershka, Stradivarius, Gina Tricot, İntersport, Matalan, Bonmarche, H&M, C&A, Massimo Dutti, New Yorker gibi müşterilerle çalışmaktadır.