KOMŞUFIRIN, BÜYÜYEN ORGANİZASYONUNU SAP İLE YÖNETİYOR

İnsanlık tarihi kadar eski ekmek geleneğini, gıda teknolojisinin, üretim ve dağıtım yöntemlerinin son olanaklarıyla bir araya getiren Komşufırın, giderek genişleyen ekosistemini ve gıda üretimini otomotize etmek üzere SAP sistemine geçti.

IstanbulElsys danışmanlığında devreye alınan proje çerçevesinde, Komşufırın bütün mağazalarındaki süreçlerini SAP ile yönetmeye başladı. Operasyonel işlemler dışında mali muhasebe, maliyet muhasebesi ve duran varlık muhasebesi işlemleri SAP üzerinde yürütülecek. Karlılık analizi modülü ise, mağaza bazında ürün karlılığının çok daha etkin raporlanabilmesini sağlayacak.

2013 yılında 350, takip eden yıllarda ulaşacağı binin üzerinde mağaza sayısı ile Türkiye’nin en büyük fırıncılık zinciri olmayı hedefleyen ve unlu mamüller sektörüne yenilikçi yorumlar getirerek pazar payını hızla artıran Komşufırın, iş süreçlerini SAP sistemine taşıyarak verimliliğini de artırmayı hedefliyor. Gıda sektöründe benzerine az rastlanır bir mağazacılık yönetimi sisteminin kurulduğu proje, Elsys’in danışmanlığında yapılandırıldı.

Uluslararası hijyen ve kalite standartlarında üretim gerçekleştirmeyi benimseyen Komşufırın’ın mevcut varlıklarını daha iyi yönetmesini sağlayacak proje, gelecekteki kararların rakamsal veriler ışığında alınmasını mümkün kılacak. Proje kapsamında; malzeme yönetimi, satış-dağıtım, mali muhasebe ve maliyet muhasebesi devreye alınırken, duran varlık yönetimi, proje yönetimi ve bütçe uygulamaları da ikinci fazda hayata geçirilecek.