VODAFONE’DA YENİ BİR SAP ÇÖZÜMÜ DEVREYE ALINDI

SAP’nin Doğrudan Tahsilat/Borçlandırma Sistemi (DTS/DBS) Vodafone iş süreçlerine dahil edildi.

IstanbulGüvenilir bir platform arayışı ile başlayan projede SAP NetWeaver Process Integration (PI) 7.1 tercih edildi. Tasarlanan projenin ilk ayağı KoçSistem proje yöneticiliğinde FIT Consulting danışmanları ve Vodafone SAP ekibi ile Aralık ayı başında hayata geçirildi.

DTS sayesinde Vodafone, bayilerin mal satışı sırasında, bazı şirket içi kontrolleri manuel yapmasını ortadan kaldırarak, işlemlerin banka üzerinden otomatik olarak yapılmasını sağladı.

Hem önemli bir takip zahmetinden kurtuldu hem de satış işleminin otomasyonuyla bayilerin mal stoklarını çok daha iyi planlayabilmelerine olanak tanıdı. Böylece müşteri memnuniyetini arttırma konularında önemli bir iyileştirmeyi daha bünyesine katmış oldu.

Bunun yanı sıra Vodafone, SOA mimarisi ile birebir uyumlu SAP NetWeaver PI teknolojisi kullanarak; süreç değişikliklerine hızlı uyum sağlama, eklenecek yeni bankaların entegrasyona çok kolay dahil olması gibi avantajlardan ve PI’ın standart olarak sunduğu gelişmiş izleme ve alarm altyapısı, güvenlik desteği, ölçeklenebilme gibi nimetlerden de maksimum düzeyde faydalanmış oldu.

Pilot olarak bir banka ve birkaç bayi ile canlı kullanımda olan proje çok yakında Vodafone ekibi tarafından diğer banka ve bayilerin kullanımına sunulacak.