DR. F. FRİK İLAÇ A.Ş. DE SAP’Yİ TERCİH ETTİ

Dr. F. Frik A.Ş.’nin iş yönetimi, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü ile entegre bir yapıya kavuştu.

IstanbulTürkiye ilaç sektörünün en eski şirketlerinden biri olan ve son yıllarda özellikle “eşdeğer ilaçlar” alanında attığı adımlarla büyüyen Dr. F. Frik A.Ş, operasyonel verimliliğini arttırma hedefleri doğrultusunda, SAP ERP uygulamalarını BTC Ekonum danışmanlığı ile devreye aldı.

Dr. F. Frik A.Ş., SAP ERP uygulama projesini Mayıs 2009’da başlattı. 5 ay gibi bir sürede, BTC Ekonum danışmanlığı ile yürütülen ERP uygulaması kapsamında FI, AA, CO, MM, SD, PS ve HR uygulamaları devreye alındı. Ayrıca Promosyon sürecindeki saha ekibinin promosyon dağılımı ve tüm çalışanların masraf yönetimi de web tabanlı yazılan bir arayüz programı ile SAP’ye entegre edildi.

Dr. F. Frik İlaç, ihtiyaç duyduğu detaylı raporlamaları SAP BI uygulaması ile 1,5 aylık bir sürede devreye aldı. ‘SAP’nin firmamıza getirdiği katma değer ile süreçlerimizi daha yönetilebilir hale getirmeyi hedefledik.’ diyen proje ekibi, Frik İlaç olarak asıl hedeflerinin SAP projesinin başlangıcından itibaren toplam 11 aylık bir dönem içinde Portal çözümü ve bu uygulamanın üzerinden yürüyecek doküman yönetimi projesini hayata geçirmek olduğunu belirtti. Dr. F. Frik İlaç bu projede de, son teknolojileri yakalama yönündeki hedeflerine uyarak, SAP’nin en güncel sürümü olan ECC 6.0 ile Enhancement Package 4’ü uygulamaya koydu.

Dr. F. Frik İlaç yönetimi, doğru zamanda doğru değerlendirmeler ve akılcı tercihlerle projeyi şekillendirmiş ve başarılı sonuçların elde edilmesinde çok önemli rol oynamıştır.