POLARXP SAP İLE HEDEF BÜYÜTTÜ

Netlog Şirketler Grubu bünyesinde yer alan ve ısı kontrollü/soğuk taşıma ve lojistik servisi veren PolarXP’de SAP yaygınlaştırma (roll-out) projesi başladı.

Istanbul2010’un Ocak ayında Arete’nin danışmanlığında başlayan yaygınlaştırma (roll-out) projesinin Mart 2010’da canlı kullanıma alınması planlanıyor. Arete’nin yürüttüğü PolarXP SAP projesinin başlıca hedefleri arasında; PolarXP iş süreçlerinin mevcut SAP sisteminde yer alan Netlog Grup Şirketleri ile entegre hale getirilmesi ve tek bir sistem üzerinden yürütülmesi; karar alma süreçlerinin kısaltılarak rekabet avantajının arttırılması; satış, nakliye ve diğer lojistik hizmeti süreçlerinin esnek bir fiyatlandırma altyapısı ile yürütülmesi; kaynakların verimli ve etkin olarak kullanımı sayılabilir.

PolarXP SAP projesi kapsamında Mali Muhasebe (FI), Masraf Yerleri Muhasebesi (CO-CCA), Duran Varlıklar (AA), Malzeme Yönetimi (MM), Satış ve Dağıtım (SD), Bakım-Onarım (PM) modüllerinin kullanımı hedefleniyor. 25 senedir uluslararası nakliye sektöründe hizmet sunan Nedlloyd Road Cargo firmasının alt markası olan PolarXP, tüm Avrupa’da güvenilir ve Türkiye trafiğini bilen acente altyapısı, müşterilerin soru ve sorunlarına süratli cevap verebilecek müşteri temsilciliği sistemiyle öne çıkıyor.