SANTA FARMA DEĞİŞİMİ SAP İLE YÖNETECEK

Türkiye’deki iş hacminin yanı sıra ihracatla büyümeyi sürdüren Santa Farma İlaç, SAP ERP projesi ile tüm iş süreçlerini entegre ederek kurumsal disiplin, etkin maliyet kontrolü ve müşteri memnuniyetinde artış elde etmeyi hedefliyor.

IstanbulSanta Farma İlaç, uluslararası rekabetteki konumunu, Elsys danışmanlığında hayata geçirilecek SAP projesi ile güçlendirmeyi amaçlıyor. İş süreçlerinin SAP uygulamaları ile entegre edileceği proje, ilaç sektöründe yer alan Santa Farma’nın maliyet izlenebilirliği, iş süreçlerinin standardize edilmesi ve hammadde temininden üretim aşamasına kadar tüm süreçlerin denetim altında tutulması hedeflerini destekleyecek.

Proje ile finans, satış, dağıtım, üretim ve kalite ana başlıkları altında pek çok farklı modül devreye alınacak. Raporların hızla oluşturulması ile karar alma süreçlerinin hızlandırılması planlanıyor.

Santa Farma İlaç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza Erol Kiresepi, bilgi fazlalığını engelleyerek doğru zamanda doğru bilgiye ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi. Projenin başarıyla tamamlanacağına inandıklarını belirten Kiresepi, “Proje ile iş süreçlerimiz FDA, Avrupa Birliği, Sağlık Bakanlığı ve Santa Farma’nın prosedürleri tek bir sistem üzerinden daha etkin takip edilebilecek. Şirket içindeki süreçlerde tam entegre bilgilere ulaşmak, pazarın değişimini dikkatle takip etmek bizim için önem taşıyor” şeklinde konuştu.