DESTEK BİLİŞİM’DE SAP PROJESİ BAŞLADI

SAP projesiyle Koyuncu Elektronik bünyesindeki Destek Bilişim, entegre bir yapı ile kritik süreçlerini yönetmeyi ve servis kalitesini artırarak hız kazanmayı amaçlıyor.

IstanbulMBIS’in danışmanlığıyla gerçekleştirilen Destek Bilişim projesine Ocak ayında başlandı. Projenin Temmuz ayında tamamlanması planlanıyor. Bu projede SAP’nin Satınalma Stok Yönetimi, Maliyet, Satış Dağıtım, Finansallar, Depo Yönetimi, Üretim ve Servis (MM, SD, FI, CO, WM, PP, CS,) Süreçlerinin yanısıra entegrasyon yazılımı Seeburger ve WEGA–Servis ürünü devreye alınacak.

Projede MBIS tarafından geliştirilen Webgate servis ürünü ile servis bildirimlerinin yönetileceği web portalı ve SAP CS modülü entegrasyonu sağlanacak. Destek Bilişim ve Yurtiçi Kargo arasındaki gönderileri kontrol altına almak ve düzenlemek için de özel uygulamalar yapılacak. Seeburger çözümü, Yurtiçi Kargo ile “cihazların teslim/alım durumu” entegrasyonunu sağlayacak. RMA süreci, hakediş hesaplama, yetkili servis süreçleri ile diğer CS süreçleri, yedek parça satın alması ve depo yönetimi süreçleri, mali muhasebe, maliyet muhasebesi modülleri de SAP üzerine taşınacak ve kullanıma alınacak.

Proje ile tüm destek süreçlerinin hızlı, doğru ve kolay yerine getirilmesi, buna uygun altyapının hazırlanması; şirketin daha düzenli ve verimli çalışmasının sağlaması amaçlanıyor. Ürün, marka, müşteri, bayi, teknisyen, departman ve bunların gruplandırılmalarının hatasız yapılması hedefleniyor. Ayrıca net karlılık analizlerinin doğru ve hızlı yapılabilmesi planlanıyor.