FARPLAS İŞ SÜREÇLERİNİ SAP’YE TAŞIYOR

Farplas SAP ile daha rekabetçi ve entegre bir yapıya kavuşmayı hedefliyor.

IstanbulOtomotiv tedarikçi endüstrisinin önde gelen uluslararası üreticilerinden Farplas mevcut iş süreçlerini BTC Ekonum danışmanlığında yürüteceği proje ile SAP’ye taşıma kararı aldı. Farplas, Türkiye’de ve dünya çapında faaliyet gösteren OEM, TIER-1, TIER-2 firmalarına başta plastik trim parçaları, iç-dış aydınlatma ekipmanları, iç tavan sistemleri ve aksesuarları olmak üzere sistem-tedarikçi ortaklık temelinde hizmet sunuyor.

İlk aşamada Mali Muhasebe, Maliyet Muhasebesi ve Kontrol, Satış-Dağıtım, Malzeme Yönetimi, Depo Yönetimi, Bakım Onarım, Kalite Yönetimi ve Üretim Planlama modülleri ile başlayan projenin ikinci aşamasında Proje Yönetim Sistemi, Personel Gelişimi ve Stratejik Kurumsal Yönetim modüllerinin de devreye alınması planlanıyor. Böylece Farplas süreçlerinin daha güvenilir ve entegre bir yapıya kavuşması amaçlanıyor.

Farplas’ın üretim kabiliyeti ve ürünlerindeki kaliteyi oluşturan başlıca etkenler arasında teknolojiye yapılan yatırım geliyor. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Farplas SAP Proje Yöneticisi Soner Başköy ve Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Sami Özen, SAP sayesinde Farplas’ın tüm verilerinin ve iş süreçlerinin daha güvenilir ve entegre bir yapıya kavuşacağını ve çalışanlara merkezi, açık, tek kaynaklı bilgiler akıtılarak iş akışı sürecinin çok daha işlevsel hale geleceğini belirtti.