ŞİŞECAM YAYGINLAŞTIRMA PROJESİ TAMAMLANDI

Şişecam’ın kimya, enerji ve maden sektöründe yer alan 6 farklı şirketini kapsayan proje ile Şişecam Kimyasallar bünyesinde yer alan tüm şirketlerde SAP çözümleri kullanılmaya başlandı.

IstanbulŞişecam Kimyasallar Grubuna bağlı 6 şirketi kapsayan Yaygınlaştırma Projesi Bimsa danışmanlığında gerçekleştirildi. Üretim itibarı ile birbirinden farklı olan şirketlerin sistem tasarımı ve geliştirmesi her bir şirket için özel olarak gerçekleştirildi. Grup şirketlerinin SAP’ye geçişi ile Şişecam Kimyasallar Grubu kurumsal bilgi sistemlerine sahip oldu.

Proje ile Oxyvit Kimya, Sintan Kimya, Camiş Elektrik, Camiş Madencilik, Cam-Ser Madencilik ve Madencilik Sanayi ve Ticaret gibi proje kapsamında yer alan şirketlerin büyümeleri ile orantılı teknoloji ihtiyaçlarını karşılayarak, onlara genişleyebilir bir IT altyapısı sunmayı hedefleyen Bimsa, Şişecam Kimyasallar Grubu ET ekibi ile birlikte bu şirketleri maliyet ve süre açısından oldukça avantajlı koşullarda SAP ortamına taşıdı.

Proje kapsamında Mali Muhasebe, Masraf Yeri Muhasebesi, Kar Merkezi Muhasebesi, Karlılık Muhasebesi, Ürün Maliyetlendirme, Duran Varlık Muhasebesi, Malzeme Yönetimi, Satış Dağıtım, Üretim Planlama ve Kontrol, Kalite Yönetimi, Yatırım Yönetimi, Veri Ambarı modülleri devreye alındı.

Şişecam Kimyasallar Grubu Enformasyon Teknolojisi Müdürü Salih Aydın, projenin faydalarını şu şekilde özetledi: “Hayata geçirilen tüm ERP modülleri sayesinde üretimden tahsilata kadar geçen tüm iş süreçlerinin birbirleri ile etkileşimli çalışmasını sağladık. ERP projemizle paralel yürüttüğümüz yönetim raporlama ve kurumsal performans yönetimi projelerimiz ile yöneticilerimize şirketlerimizin anlık faaliyet performansı sonuçlarını sunarken diğer taraftan da karar verme süreçlerine destek olduk.”