ELİMSAN TEKNOLOJİ ALTYAPISINI SAP İLE GÜÇLENDİRİYOR

Türkiye’nin en büyük elektromekanik kuruluşu Elimsan’ın SAP Pusula projesi başladı. 2008 yılında dünyanın sayılı firmaları arasındaki Mass Kablo/Saudi Cable firması ile ortaklık anlaşması imzalayan Elimsan Group (Elimsan Switchgear Equipment and Electromechanics Industry Inc.), iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetme kararı aldı.

Istanbul500.000 m² alana kurulu tesislerindeki üretimi ve ABD, İngiltere, Avustralya, Belçika, İngiltere, Rusya, Tayvan ve Yeni Zelanda’ya kadar uzanan satış ağıyla Türkiye’nin en büyük elektromekanik kuruluşu olarak Elimsan, iş süreçlerini grup şirketlerinin paralelinde SAP platformuna taşıyor.

Elimsan SAP Projesi, Çözümevi Danışmanlık tarafından yapılmakta olup, grup şirketi Xeca Int. proje yönetimini yapmaktadır. Elimsan SAP Pusula projesi, üretim ve planlama, kalite yönetimi, mali muhasebe, ürün maliyetlendirme ve IFRS, insan kaynakları ve bordro, satınalma ve stok, lojistik, satış süreçlerinin tamamının yönetileceği uygulamaları içeriyor. Elimsan’da SAP Pusula projesinin 6 ay sürmesi hedefleniyor.