İSTİKBAL YENİDEN YAPILANIYOR: YALIN ÜRETİM VE SAP’YE GEÇİYOR

Boydak Grubu’nun amiral gemisi İstikbal Mobilya, son iki yıldır sürdürdüğü yeniden yapılanma çalışmalarının sonucu olarak yalın üretim modeli ve SAP sistemine geçiyor.

IstanbulElsys danışmanlığında yön bulacak SAP projesi, kavramsal tasarım aşamasıyla başladı. İstikbal’in Kayseri ve Adapazarı’ndaki üretim tesisleri ile satış, dağıtım ve finans işlevlerini kapsayan SAP projesi sonucunda tüm iş süreçleri “tam zamanında” takip edilebilecek.

Mobilyadan ev tekstiline, yataktan elyaf üretimine kadar çeşitli alanlarda ürün sunan İstikbal Mobilya, Elsys ile SAP projesine adım attı. Boydak Holding ile eşgüdümlü olarak çalışma olanağı sunacak yeni sistem, yöneticilerin kârlılık analizi ve maliyet takibini tek bir sistem üzerinden yapabilmelerini sağlayacak.

İstikbal Mobilya’nın Kayseri genel merkezi ile Adapazarı’nda konumlanan üretim tesislerinde iş süreçlerinin SAP uygulamalarıyla “tam zamanında” metodolojisine uygun olarak takip edilmesi sağlanacak. Ev tekstili, yatak ve elyaf üretiminin aynı çatıda yapıldığı ancak birbirinden bağımsız süreçlerin kullanıldığı eski çalışma sistemi terk edilerek, tek bir sistem üzerinden tüm üretim kanalları yönetilebilecek ve izlenebilecek.

Proje kapsamında SAP’nin satış-dağıtım, malzeme yönetimi, üretim planlama, finans, maliyet muhasebesi, kalite yönetimi, doküman yönetimi, depo yönetimi süreçlerine işlerlik kazandırılacak. Yeniden yapılanma kapsamında yalın üretim modeline geçişi de hedefleyen İstikbal Mobilya, SAP çözümleri sayesinde ihtiyaç duyulduğu kadar, yüksek kalitede, hızlı üretim yaparak doğru zamanda doğru yere ürün ulaştırabilecek.