ÖZMAYA’DA SAP ROLL-OUT UYARLAMASI YAPILIYOR

Maya ve fırıncılık ürünleri üretim ve satışında dünya lideri Lesaffre Grubu Türkiye şirketi olan Özmaya, genişleyen iş hacmi ile birlikte kurumsal yazılım sistemini yaygınlaştırma kararı aldı.

IstanbulKurumsal kaynak kullanımını SAP sistemi üzerinden yönetecek olan Özmaya, Navigator danışmanlığında 8 ayda tamamlanması hedeflenen SAP Roll-Out (Yaygınlaştırma) projesine Şubat 2010’da başladı.

Temellerini 1988 yılında Adana Ceyhan’da yaş maya üreticiliği ile atan Özmaya, günümüzde maya, ekmek katkıları, mix ve premixler ve un katkılarından oluşan ürün grubunu 40’dan fazla ülkeye ihraç ediyor. 1992 yılında Lesaffre Grup bünyesine katılarak faaliyetlerini Ceyhan ve Amasya’daki üretim birimleriyle sürdüren Özmaya, proje kapsamında çözüm ortağı olarak Arkas Holding bünyesinde faaliyet gösteren Navigator’ü seçti.

Navigator danışmanlığında gerçekleştirilecek proje sonunda, fabrikadan dağıtım ağına kadar tüm iş süreçleri Lesaffre standartlarına uygun olarak yönetilecek. Kurumsal kaynakların daha etkin kullanılması ve iş süreçlerinin sistemli şekilde yürütülmesi sağlanacak. Proje kapsamında Türkiye’deki yasal gerekliliklerini karşılamak için Lesaffre Core Modeli’nin yerelleştirilmesi hedefleniyor.

Özmaya’nın, Amasya ve Ceyhan’da iki ayrı fabrikası, dağıtım merkezleri, bir Fırıncılık Araştırma Merkezi (FAM) ve bir bölge müdürlüğü bulunuyor.