RAN LOJİSTİK TÜM SÜREÇLERİNİ TEK BİR SİSTEM ALTINDA TOPLADI

Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş. maliyetlerini düşürmek ve verimliliğini arttırarak rekabette fark yaratmak için SAP yatırımı yapmaya karar verdi. Arete’nin danışmanlığında yürütülen SAP projesinin, Mayıs 2010’da kullanıma alınması hedefleniyor.

IstanbulEntegre lojistik hizmeti veren ve sektörünün büyüyen şirketlerinden olan Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş., global krize rağmen yatırımlarını sürdürüyor. Finansal yapısını güçlendirdiği halka arzın ardından, arzdan elde ettiği gelirin tamamını şirket içi yatırımlara ayıran Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş., SAP projesi kapsamında, işletmenin tüm süreç ve fonksiyonlarını tek bir sistem altında birleştirmeyi amaçlıyor.

Rekabetin her geçen gün arttığı iş dünyasında hızlı ve ekonomik hareket edebilen şirketlerin başarılı olduğunun altını çizen Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş. Lojistik Operasyon Grubu Başkanı Hakan Kavruk, “Özellikle kriz dönemlerinde hızlı ve sağlıklı karar alma becerisi, işletmelerin varlıklarını yara almadan sürdürebilmeleri açısından büyük önem taşıyor. Bunu sağlamak için de ihtiyaç duyulan tüm verilere çok hızlı ulaşmak gerekiyor. Standart yazılımlar ile ne yazık ki bu hıza sahip olamadık. Bu noktada da bizim için çözüm, SAP yazılımları oldu. Ran Lojistik olarak tüm fonksiyonlarımızın, süreçlerimizin ve kaynaklarımızın entegre bir şekilde planlanması ve kontrol edilmesi gerektiğine karar verdik. Bu sayede oluşan entegre yapıyla, firma olarak ortak bir dil yaratılacak, tek bilgi kaynağı kullanılacak, farklı birimlerin fonksiyon ve süreçleri izlenebilecek. Bir başka deyişle bilgi şeffaflığı ile karar vermekle sorumlu kişiler, doğru bilgiye düzgün raporlamalarla en hızlı şekilde ulaşacak ve sağlıklı kararlar alabilecekler.” dedi.

Arete’nin yürüttüğü Ran Lojistik SAP projesi Mali Muhasebe (FI), Masraf Yerleri Muhasebesi (CO-CCA), Kar Merkezleri Muhasebesi ve Karlılık Analizi (CO-PCA, CO-PA), Duran Varlıklar (AA), Malzeme Yönetimi (MM), Satış ve Dağıtım (SD), Bakım-Onarım (PM), İnsan Kaynakları (HR-PA), Depo Yönetimi (WM), Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) modüllerini kapsamaktadır.