TÜPRAG’DA TEKNOLOJİK TRANSFORMASYON

SAP projesi ile Tüprag’ın entegre bir yapıda; maliyetlerini kontrol altına alması, iş standartlarını geliştirmesi, raporlama sistemini iyileştirmesi ve verimliliğini artırması sağlandı. Proje sonunda MBIS, madencilik sektörünün önemli firmalarından Tüprag’ın iş süreçlerini SAP’ye taşıdı.

IstanbulTüprag; muhasebe, bordro ve malzeme yönetimi gibi süreçleri tek bir çatı altında toplamak ve entegre bir yapı kurmak için SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünü kullanmaya başladı. SAP ERP projesi kapsamında; MBIS’in uygulama danışmanlığında Lojistik, Malzeme Yönetimi, Üretim Planlama, Satış Dağıtım, Finans ve Maliyet Muhasebesi, Depo Yönetimi, Kalite Yönetimi, İnsan Kaynakları modülleri devreye alındı.

Tüprag’da SAP projesinin ardından kontrol kalitesi arttı. İş standartlarının gelişmesi ve raporlama sisteminin iyileşmesi sağlandı. Şirket içerisinde entegre bir yapı oluştu, maliyetler kontrol altına alındı.

Tüprag iş süreçleri ile ilgili detaylı bir inceleme yapan MBIS danışmanları, beklentilere uygun bir proje planı oluşturdu. Oluşturulan proje planı içinde, MBIS’in madencilik sektöründe uygulama deneyimleri proje başarısında önemli rol oynadı. Tüprag’ın finansal konularda yurtdışı bağlantıları ile sorun yaşamaması için uluslararası raporlama tekniklerine uygun bir Türk lirası ve ABD doları entegrasyonu sağlamak için MBIS tarafından projeye özel arayüzler kurgulandı.